fbpx

Kristus Gynėjas pranoks Rio de Žaneiro Kristaus Atpirkėjo statulą

Kristus Gynėjas, kurio aukštis bus didesnis už Kristaus Atpirkėjo skulptūrą, taps trečia aukščiausia Jėzaus statula pasaulyje, ir planuojama, kad jos statybos bus pabaigtos dar šių metų pabaigoje.

Kristus Gynėjas

@SILVIO AVILA/AFP VIA GETTY

Tarsi Rio de Žaneiro širdyje apsigyvenęs Kristus Atpirkėjas nebūtų pakankamai didingas. Tačiau Encantado savivaldybė, Rio Grande do Sul (Brazilija), nusprendė suteikti gyvybę Kristui Gynėjui – paminklui, kuris pažymės svarbų įvykį Lotynų Amerikos šalies istorijoje ir taps trečia aukščiausia Jėzaus statula pasaulyje ir 5 metrų aplenks Rio de Žaneiro simboliu tapusį Kristų Atpirkėją.

Į statinio viršų, kuris buvo pradėtas statyti 2019 m. liepos mėnesį, jau yra iškeltos rankos ir galva. Skulptūros aukštis su pjedestalu sudarys 43 metrus. Aukščiausia pasaulyje esanti Taikos Kristaus skulptūra yra Meksikoje – 76 metrų aukščio. Antra pagal dydį Kristaus Karaliaus skulptūra yra Świebodzin mieste, vakarų Lenkijoje. Jos aukštis siekia 52,50 metro.

“Kristaus Gynėjo skulptūros idėja prasidėjo kaip projektas, kurį sumąstė tuometinis Encantado meras Adroaldo Conzatti. Laikui bėgant projektas sulaukė palaikymo, o vėliau buvo ir įkurta asociacija Associação Amigos de Cristo (Kristaus draugų draugija), kuri šiuo metu prižiūri statybos darbus ir yra atsakinga už lėšų rinkimą. ” – asociacijos atstovai komentavo Traveler.es.

Pats Adroaldo Conzatti statybų pagaigos jau nepamatys, jis 2021 m. kovo mėnesį mirė susirgęs Covid-19 liga.

Tikimasi, kad ši skulptūra bus ne ką mažiau populiari, nei Kristaus Atpirkėjo. Asociacija tikisi taip išplėsti regiono matomumą, bei paskatinti ateityje daugiau turistų atvykti į Rio Grande do Sul .

Nors iš pradžių iniciatyvą finansavo Vale do Taquari regiono verslininkai, pastaraisiais mėnesiais prie jos prisideda ir bendruomenė savo aukomis.

Kristus Gynėjas skulptūra

@SILVIO AVILA/AFP VIA GETTY

Statybos darbų vadovas Artur Lopes de Souza pasakodamas apie projektą užsimena, kad statulos viduje bus  įrengtas liftas, kuris turistus kels į statulos viduryje, 34 metrų aukštyje, įrengtą apžvalgos aikštelę. „Tai bus stiklinė erdvė, kurioje žmonės galės filmuoti ir fotografuoti nuostabų slėnį“, – pasakoja jis.

Skulptūros autorius Genesio Gomesii Moura ir jo sūnus Markus Moura.

Parengta pagal Traveler.es informaciją.

Kelionių IDĖJOS

Meniu