fbpx

Anykščiai – neatrasta pažintinių pramogų sostinė

Kai iškyla dilema, ką veikti su šeima savaitgaliais neišleidžiant daug pinigų ir nepaliekant Lietuvos, verta pasižvalgyti po šalies miestus, kurie tiek žiemą, tiek vasarą siūlo pramogas visai šeimai. Dauguma jų – nemokamos.

Anykščių bažnyčia

Anykščių bažnyčia

Anykščiai dar vadinami žaliąja Lietuvos viršūne ar lietuviškos literatūros lopšiu. Jono Biliūno Laimės žiburys, Antano Baranausko medinė klėtelė ar Antano Vienuolio memorialinis muziejus kviečia literatūros mėgėjus.

Pirmoji diena Anykščiuose

Žiemos pramogų entuziastai į Anykščius kviečiami visam savaitgaliui. Pirmąją dieną įsikurkite kaimo turizmo sodyboje ar viešbutyje arba SPA centre. Anykščių rajone apgyvendinimo paslaugas teikiantys verslininkai turi ką pasiūlyti kiekvieno skoniui. Pavyzdžiui, kaimo turizmo sodyba prie Rubikių ežero kainuos nuo 15 eurų asmeniui. Norintieji užsisakyti pirtį, sumokės nuo 25 iki 100 eurų už visą vakarą. Viešbučių pasiūla nėra didelė, o kainos- prieinamos. Du suaugusieji ir vaikas už dvi nakvynes Anykščiuose vidutiniškai sumokės 130 eurų.

Apsigyvenę pasirinktuose apartamentuose ar viešbučio numeryje, patraukite patyrinėti istorinių Anykščių. Aplankykite rašytojų muziejus, užlipkite į Laimės žiburį. Tai ne tik vienas aukščiausių kalnų Anykščiuose. Tuo pačiu čia ir rašytojo Jono Biliūno kapas. Palietę Laimės žiburį, leiskitės į vienintelę Lietuvoje – rogučių trasą. Rogutės veikia visus metus. Pusės kilometro ilgio trasoje yra penki posūkiai, tramplinas ir kilpa. Suaugusiems 1 nusileidimas kainuos 2 eurus, o vaikams nuo 8 iki 12 metų – 1.50 EUR.

Linksmai praleidę laiką ant Kalitos kalno įsikūrusioje rogučių trasoje, išbandykite dar vieną, šį kartą žiemos pramogą – slidinėjimą. Keltuvų bilietų kainos suaugusiesiems prasideda nuo 5 eurų už valandą darbo dienomis ir euru brangiau savaitgaliais. Pagrindinės slidinėjimo trasos ilgis – 250 metrų.

Po aktyvių pramogų vakarienės su šeima Jus pakvies keli Anykščiuose įsikūrę restoranai. Prieš atvykdami būtinai pasiskambinkite ir išsirinkite Jums tinkantį meniu.

Antroji diena Anykščiuose

Rytas – pats smagiausias laikas aplankyti pirmąjį visoje Rytų Europoje taką medžių viršūnių lygyje. Prieš lipdami į statų kalną, pasigrožėkite vienu didžiausių riedulių Lietuvoje – legendomis apipintą Puntuko akmenį. Tai gamtos, mitologijos ir istorijos paminklas. Akmenyje iškalti Lituanicos lakūnų Stepono Dariaus ir Stasio Girėno bareljefai bei jų testamento žodžiai Lietuvai. Akmenį per pusmetį Antrojo pasaulinio karo metu iškalė skulptorius Bronius Pundzius.

Užlipę į Lajų taką paskaitykite ištraukas iš “Anykščių šilelio”. Nuo informacinio centro, kuriame galite paaukoti eurą už pasivaikščiojimą iki Medžių lajų tako pradžios įrengtos šešios pažintinės stotelės, skirtos pažinti vietinę florą ir fauną. Medžių lajų tako ilgis – 300  metrų ir pamažu tolygiai kyla iki 21 metrų aukščio virš žemės. Praėję medžių viršūnėmis pasikelkite į apžvalgos bokštą nuo kurio atsiveria Anykščių šilelio panorama, Šventosios vingiai. Deja, bet žiemos sezono metu nuo lapkričio 1 iki kovo  31 dienos neveikia neįgalių asmenų keltuvai ir informacijos centre esanti ekspozicija. Grįždami iš Medžių lajų tako užsukite į labirintų parką ir apverstą namą. Šios pramogos vaikams iki 3 metų – nemokamos, o suaugusiems kainuoja  3 eurus. Po pasivaikščiojimo ir naujų portyrių, siūlome išbandyti dar vieną unikalią pramogą – pasivažinėjimą siauruku.

Mieste įsikūrusi traukinių stotis, kurioje turistų laukia siaurabėgis traukinys, vadinamas siauruku. 120 metų skaičiuojantis siaurukas – vienas įdomiausių ir vis dar veikiančių Lietuvos technikos paveldo objektų. Ekskursijos siauruku vyksta šeštadieniais ir sekmadieniais. Yra galimybė pasirinkti tolimąjį reisą. 11valandą siauruku išvykti iš Anykščių geležinkelio stoties ir keliauti į Rubikius. Porą valandų praleidę Rubikiuose, grįšite į Anykščius. Kelionės bilieto kaina – 7 eurai. Norintieji pasivėžinti siauruku, bet taupantys laiką važiuoti gali ir po miestą. Bilieto kainą už trumpą ekskursiją – 2 eurai.

Trečiosios dienos pramogos Anykščiuose

Paskutinei viešnagei Anykščiuose dienai pasilikite apsilankymą kiek toliau nuo miesto nutolusiuose turistiniuose objektuose. Vienas jų – COSMOS paukščių takas. Specialiai sukurtame veidrodžių kambaryje per keturių minučių seansą pajuskite begalybės pojūtį ir susipažinkite su žvaigždėmis iš arti. Suaugusiems pasižvalgymas kainuos 3 eurus, vaikams iki 12 metų – 1,5 EUR.

Už 8 kilometrų nuo miesto centro įkurtas unikalus, vienintelis Lietuvoje Arklio muziejus. Čia eksponuojami eksponuojami žemės ūkio įrankiai, senovinės transporto priemonės, įrengtos vaikų žaidimo aikštelės. Muziejuje nuolat organizuojamos edukacinės programos, pristatomi įvairūs amatai: audimas, keramika, duonos kepimas, kalvystė ir tt. Tiek mažieji, tiek suaugusieji gali pajodinėti žirgais ar pavažiuoti senovine karieta. Jei turite daugiau laiko, susitarkite ir leiskitės į edukacinę programą autentiškoje aukštaičių sodyboje. Čia jus išmokys tradicinės juodos duonos kepimo paslapčių. Programos trukmė – trys valandos.

Grįždami į Anykščius, pasigrožėkite miestu iš viršaus užlipę į Šv. Mato bažnyčios bokštą. Apžvalgos aikštelė įrengta 33 metrų aukštyje ir iki jos reikia įveikti 186 laiptelius. Netoli bažnyčios – pirmasis Lietuvoje įkurtas Angelų muziejus, kuriame tapyti mediniai, keramikiniai, stikliniai angelai.

Na, o dienos pabaigai pasilikite pramogas Anykščių kartodrome. Čia jūs galėsite pasivažinėti vieninteliais Lietuvoje galingiausiais pramoginiais Prancūzijoje pagamintais kartingais. Pramoginės trasos ilgis – 850 m., sportinės – 1050 m., o vaikai važiuoti gali vos 300 metrų trasoje.

Ir tai tik dalis pramogų, kurios jūsų laukia Anykščių rajone. Atvykus pabendraukite su vietiniais, jie apie savo kraštą žino geriausiai.

Kelionių IDĖJOS

Meniu