fbpx

„Renkuosi Birštoną“ – kurorto šventėje lauks pramogos ant žemės, vandenyje ir ore

Birželio 11–13 d. Birštonas atidaro vasaros sezoną ir kviečia į šventinio savaitgalio renginius. Tradicine tapusi kurorto šventė šiais metais svečius pasitiks šūkiu „Renkuosi Birštoną“ ir pasiūlys turiningą programą visai šeimai. Birštonas, šiemet minintis 175-ąjį jubiliejų, kvies rinktis kultūrines, sportines ir muzikines veiklas po atviru dangumi – atsižvelgiant į pandeminę situaciją, atsisakyta mugės, didelių susibūrimų. Šventinį savaitgalį kurorto dangų papuoš 30 spalvingų oro balionų – birželio 10–13 dienomis čia vyks Lietuvos karšto oro balionų XXIX čempionatas „Birštono taurė 2021“. Vandens sporto entuziastų lauks įspūdingos vandens motociklų lenktynės Nemune – į Birštoną grįžta Lietuvos vandens motociklų čempionatas.

Birštonas, Lietuva

„Birštonas yra pasirengęs svečius priimti visus metus – kiekvieno sezono metu čia galima džiaugtis sveikatinimo paslaugų gausa, kokybiško poilsio galimybe, pramogomis. Vis dėlto šventinis savaitgalis yra ypatingas – jo metu kurortas suskamba naujai, nušvinta kitomis spalvomis ir skelbia apie vasaros sezono pradžią“, – teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Pasak merės, Birštoną rinktis verta ir dėl nuolat plečiamų apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų. „Galime pasidžiaugti pirmojo išmanaus, „tūkstantmečio“ kartai skirto viešbučio „Esė“ atidarymu, šią vasarą duris atversiančiu Sporto ir sveikatingumo centru, naujomis maitinimo vietomis viduje ir po atviru dangumi“, – į augantį kurortą kviečia N. Dirginčienė.

Pramogos ant žemės: sportas, kultūra ir muzika

Šventinį savaitgalį kurorto svečių lauks ne tik poilsis, bet ir aktyvios veiklos – šeštadienio rytą pradėti žvaliai padės rytinė mankšta „Judam kartu“, teniso mėgėjų lauks vasaros sezono atidarymo turnyras „Tenisonamai.lt“ dvejetų taurei laimėti, petankės entuziastus jėgas išbandyti kvies dvejetų turnyras Birštono taurei laimėti, taip pat vyks Vaikų-jaunių futbolo turnyras.

Pasiilgę kultūrinių pramogų liks maloniai nustebinti – Kultūros centre bus galima susipažinti su nauja paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2021“, o Kurhauzo galerijoje – su tarptautine odos objektų paroda „Baltų ženklai šiuolaikinėje odos dailėje“. Vyks Birštono dizaino asociacijos parodos atidarymas ir kūrybinės dirbtuvės.

Šeimas su vaikais kvies po atviru dangumi vyksiantis Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis visai šeimai „Žalias žalias obuoliukas“ ir kūrybinės dirbtuvės šeimoms su studija „Knygų šalis“. Norintys daugiau sužinoti apie kurortą galės dalyvauti edukacijoje „Birštono istorijos prie arbatėlės“, kurioje susitiks su muziejaus ir šventinių laikotarpių personažais. Kurorto skveruose svečius linksmins profesionalus „Mimų teatras“, o Vasaros estradoje bus įrengta pramogų–atrakcionų erdvė mažiesiems.

Penktadienio vakarą miesto stadione vyks kino filmų vakaras „Sidabrinės gervės naktys 2021“, o šeštadienį jau sutemus šventės dalyvius užburs Oreivių ugnies paradas kurorto gatvėmis ir meninė šviesos instaliacija ant kurorto bažnyčios ir jos viduje, kur taip pat vyks muzikos autoriaus ir atlikėjo Kazimiero Likšos koncertas.

Muzika kurorte skambės visą savaitgalį – kamerinio stiliaus koncertai užpildys skirtingas miesto erdves. Geriausių dainų programą pristatys aktorius Kostas Smoriginas ir Andrius Balsys, koncertą „Auksinės D. Dolskio dainos“ surengs Kauno pučiamųjų instrumentų orkestras „Ąžuolynas“ ir solistas Edgaras Davidovičius, o muzikinę programą šeštadienį vakare vainikuos Jessica Shy su grupe.

Birštono balionai 2020

Foto Pauliaus Grigaliūno

Pramogos ore ir vandenyje

Lietuvos karšto oro balionų čempionate, kuris birželio 10–13 dienomis vyks Birštone, susirungs stipriausi Lietuvos pilotai. Net keturias dienas jie kaitins kurorto atmosferą ir varžysis dėl geriausio piloto titulo, atlikdami įvairaus sudėtingumo užduotis. Jei tik oro sąlygos leis, vyks 6 varžybiniai skrydžiai, kuriuos bus galima stebėti visame kurorte ir net iš Birštono apžvalgos bokšto – šventinį savaitgalį jis dirbs ilgiau.  Kartu su čempionato dalyviais į orą kils fiestiniai pilotai, skraidinsiantys keleivius. Vakariniai startai numatomi pievoje prie „Vytautas mineral SPA“, o rytiniai skrydžiai Birštoną pasieks tuo metu, kai kurortas bunda. Užduotys bus organizuojamos virš kurorto, kad karšto oro balionų mylėtojai galėtų stebėti jų atlikimą. Čempionatą organizuoja oreivių klubas „Audenis“ kartu su Lietuvos oreivių federacija, Lietuvos aeroklubu ir kitais partneriais. Pilotai bus apdovanoti Birštono taurėmis, Lietuvos aeroklubo medaliais ir prizais, o žiūrovai – nepamirštamais įspūdžiais.

Vandens motociklų čempionatas

Po metų pertraukos į Birštoną sugrįžta ir vandens motociklų lenktynės. Birželio 11–13 dienomis Lietuvos vandens motociklų čempionato Birštono taurės etape pajėgiausi šalies vandens motociklų sportininkai ir svečiai iš Estijos bei Lenkijos vėl išbandys tarpusavio jėgas, demonstruodami savo meistriškumą Nemune. Čia išaiškės šio sezono lyderiai, nors sportininkų lauks dar ne vienos varžybos. Birštono gyventojų ir svečių laukia gerų emocijų ir azarto kupinas renginys.

Kelionių IDĖJOS

Meniu