fbpx

Laukia atostogų kelionė su tėvais? Patarimai, ką daryti, kad ji būtų sklandesnė

Kieno draugija geriausiai tinka į kelionę – geriausio bičiulio/bičiulės, šaunių draugų, antrosios pusės, brolio ar sesės? O gal… tėvų?

Pripažinkime – tėvai greičiausiai nebūtų pirmasis pasirinkimas, tačiau kartais verta savo prioritetus pastumti šalin ir pamaloninti mamą ir tėtį, pasikvietus juos į atostogų kelionę, ypač jei jie – vyresnio amžiaus, nepratę keliauti ir nedrįsta patys savarankiškai patraukti į svečią šalį. O kad kelionė su tėvais būtų kiek įmanoma malonesnė ir jums, ir jiems (ir galbūt net smagesnė, nei galėtumėte pamanyti), štai ką vertėtų turėti omenyje.

Mažiau lūkesčių

Tikriausiai pamatysite mažiau lankytinų vietų, teks sulėtinti tempą, leistis į kompromisus, eiti ten, kur norės jūsų tėvai ir daryti tai, ko pageidaus jie. Žinoma, jūsų gimdytojai taip pat gali būti lankstūs ir prisitaikyti prie jūsų pageidavimų, vis dėtol tikėtina, kad nei tokių pašėlusių nuotykių, nei tokių siautulingų naktų ar drąsių eksperimentų, kokių galėtumėte tikėtis su bendraamžiais, su tėvais nebus – vyresniems žmonėms reikia daugiau komforto, ramybės ir saugumo, ir tai suprantama.

Galų gale, jei tokia kelionė – jūsų dovana tėvams, natūralu, kad pirmenybę teiksite jų pageidavimams. Nesispyriokite ir nesvajokite, kaip smagu būtų flirtuoti kokteilių bare, užuot lydėjus mamą ar tėtį į nuobodų muziejų. Išnaudokite kad ir tokią patirtį – šiuolaikiniai muziejai dažnai būna visai nenuobodūs, o ekskursijos su gidais irgi dažnai neprimena mokyklinės išvykos su datas ir faktus monotoniškai kaip žirnius beriančiu vadovu. Pamėginkite turistauti „kaip senjoras“ – tokia patirtis gali visai patikti!

Nepersistenkite planuodami

Jauni žmonės lankstesni, drąsesni ir greitesni – jie keliauja greičiau, pamato ir nuveikia daugiau, yra ištvermingesni. Vieni galbūt galėtumėte pėstute apeiti visą miestą, lėkte užlėkti stačiais laiptais į apžvalgos bokštą, leistis į visos dienos žygį tarpekliu ar lipti per uolas, kad patektumėte į slaptą savo svajonių paplūdimį. Su tėvais to nedarysite – net nemėginite. Greičiausiai su jais per dvi ar tris dienas pamatysite tiek, kiek su bendraamžiais pamatytumėte per dieną – nieko baisaus. Jūsų tėvai nori mėgautis kelione ir pailsėti, nepersistenkite su ilgu „pamatyti-išbandyti-aplankyti-sudalyvauti“ sąrašu. Galbūt jūsų laukia daugiau pertraukėlių kavinėse, ilgesni pietūs, tingesni vakarai, lėtesni pasivaikščiojimai… Viskas gerai. Neskubėkite ir neskubinkite savo tėvų – ir jie, ir jūs nusipelnėte atsipalaiduoti.

Skirkite laiko sau

Gali būti, kad jūsų tėvai savarankiškesni, nei jums atrodo, ir nepražus trumpam palikti vieni net labai egzotiškame krašte. Dar prieš kelionę aptarkite, ką norėtumėte veikti kartu ir atskirai, paklauskite tėvų, ar nieko tokio, jei kartais paliksite juos viešbutyje ir išeisite papramogauti atskirai. Kad ir kaip mylėtumėte vieni kitus, būti kartu 24 valandas per parą gali būti per daug ne tik jums, bet ir jūsų tėvams – galbūt jie taip pat norėtų privatumo ir ramybės. Štai ir galimybė kompromisui – laiką be tėvų galite skirti tik sau. Gal vėlai vakare, kaip jie jau miegos, ištrūksite į barą? O gal kaip tik atsikelsite anksti ryte ir išbėgsite pabėgioti bundačiame mieste? O gal skirsite vieną popietę, kol tėtis ir mama ilsisi viešbutyje, kad apsilankytumėte ten, kur norite tik jūs, o jūsų tėvams neįdomu? Galų gale, jei jūsų tėvai – pakankamai savarankiški keliautojai, galite dalį kelionės praleisti kartu, dalį – atskirai, ir pakeliui namo pasidalinti įspūdžiais.

Kantrybė, kantrybė

Galų gale, kai atrodo, kad visko tiesiog per daug ir kantrybės taurė perpildyta, pasitelkite humoro jausmą ir… būkite kantrūs. Atminkite – kantrybės labai reikėjo ir jūsų tėvams, kai buvote kūdikėlis, o vėliau – mažutis išdykęs nenuorama. Dabar – jūsų eilė giliai, įkvėpti, suskaičiuoti iki dešimties ir… nusišypsoti. Įsivaizduokite save tėvų kailyje ir būkite pakantūs – atostogos pasibaigs, geriausia būtų, jei jų metu sukauptumėte daugiau malonių, o ne blogų prisiminimų. Skirtingi interesai, kartų konfliktas, nesuderinami pomėgiai ir erzinantys įpročiai – taip, šie dalykai apkartina atostogas, bet tuo pat metu atostogos yra ir laikas, kai galite geriau pažinti vieni kitus ir atrasti dar nematytas vieni kitų asmenybės bruožus – gal pasirodys, kad tėtis kalba angliškai geriau, nei manėte, o mama vis dar moka drąsiai koketuoti arba turi puikią regimąją atmintį ir geba rasti kelią į viešbutį be jokių „Google Maps“? Suteikite sau galimybę pažinti vieni kitus neįprastoje aplinkoje ir… tebūnie jūsų atostogos smagios!

 

Kelionių IDĖJOS

Meniu