fbpx

Kelionės, tinkančios atostogaujantiems su vaikais

Įvairios ekskursijos, naujų vietų pažinimas ir išskirtinės patirtys suartina šeimos narius. Nors yra manančių, kad keliauti įmanoma tik su vyresniais vaikais, pasaulyje gausu miestų, įrodančių, kad kelionės net ir su mažaisiais keliautojais gali būti paprastos ir smagios.

KOPENHAGA, DANIJA

Kopenhaga yra viena iš seniausių Europos sostinių, puikiai tinkanti įvairaus amžiaus vaikams ir jų tėveliams. Suaugusiems Danijos sostinė siūlo tokias vietas kaip Luizianos meno muziejus, barokinio stiliaus Frederiksbergo sodai ar Kopenhagos Opera. Tačiau čia gausu ir jauniesiems tinkančių pramogų: Tivolio sodai, kuriuose gausu atrakcionų tiek vaikams, tiek suaugusiems, „Ripley’s Believe it Or Not“ muziejus, skirtas visokiausioms keistenybėms kaip aukščiausio kada nors gyvenusio žmogaus dydžio statula, Tadž Mahalo modelis iš degtukų ar barzdota moteris, prie uosto į tolį žvelgianti Undinėlė ar stalo žaidimų kavinė „Bastard’s Cafe“, kurioje galima ne tik pavalgyti, tačiau išsinuomoti ir žaisti įvairiausius stalo žaidimus. Kopenhagos kavinėse ar restoranuose yra įprasta rasti atskiras erdves vaikų žaidimams, kurioje vaikai nenuobodžiaus ir galės su tėvais gardžiai pavalgyti.

MIUNCHENAS, VOKIETIJA

Miunchenas – tai miestas pietų Vokietijoje, esantis prie Izaro upės. Trečias pagal dydį Vokietijos miestas pasižymi turistinių objektų gausa ir siūlo aplankyti Marienplatz aikštę, esančią miesto širdyje, seniausią Miuncheno Šv. Petro bažnyčią ar netgi BMW muziejų. Tačiau Bavarijos sostinė nustebins mažuosius Žaislų muziejumi, vienu didžiausių Technikos muziejumi pasaulyje arba Neuschwanstein pilimi, atrodančia lygiai taip pat kaip pasakoje „Miegančioji gražuolė“. Net žinomieji alaus sodai yra puikiai pritaikyti šeimoms – kol tėvai ragaus vietinį alų ir užkandžius, vaikai galės žaisti su savo bendraamžiais. Centriniame miesto parke taip pat gausu veiklos visai šeimai – čia galima išsinuomoti valtį arba pasidaryti pikniką. Tris kartus per metus šiame mieste vyksta „Auer Dult Munich“ šventė, kurioje rengiami pasirodymai, demonstruojami įvairūs amatai bei yra karuselė, skirta vaikams.

VIENA, AUSTRIJA

Viena yra sostinė ir didžiausias Austrijos miestas, kuriame gyvena 1,7 mln. gyventojų. Nors Austrijos sostinė yra laikoma vienu romantiškiausių Europos miestų, tai – puikus pasirinkimas visai šeimai. Čia būtina aplankyti Šionbruno rūmus, kuriuos supa žavingi parkai su gėlynais, tvenkiniais bei skulptūromis. Jauniesiems ypač patiks apsilankymas „Prater“ atrakcionų parke, kuriame visuomet vyksta įvairios mugės ir veikia vienas iš pagrindinių Vienos simbolių – milžiniškas apžvalginis ratas. Mieste gausu koncertų kaip turistų širdis užkariavę berniukų choro pasirodymai su W. A. Mozarto operų pastatymai su marionetėmis. Su vaikais patariama apsilankyti Muziejų kvartale – dideliame ir moderniame muziejų komplekse, kuris suteiks galimybę praplėsti savo akiratį nevaikštant iš vieno miesto galo į kitą. Vienos skersgatviuose gausu restoranėlių bei kepyklėlių, kurios neleis vaikams išalkti ir pervargti.

REIKJAVIKAS, ISLANDIJA

Reikjavikas – tai šiauriausia pasaulio sostinė, pasižyminti ypatingu saugumu ir gyventojų draugiškumu. Iš architektūrinės perspektyvos privalu aplankyti Hallgrimskirkja bažnyčią ant kalvos, primenančią ledo bokštą. Tačiau būtent Islandijos kraštovaizdis, galintis pasigirti geizeriais, karštosiomis versmėmis, lavos laukais, ledynais, didžiausiais Europos kriokliais, Šiaurės pašvaistėmis, trumpai žaliuojančiomis pievomis, vandenyno pakrantėmis ar tokiais gyvūnais kaip Islandijos puskraujai arkliai atims žadą tiek jaunam, tiek vyresniam keliautojui. Islandijos sostinėje gausu užsiėmimų vaikams: čia galima eiti į žygis, medžioti elgus, jodinėti su žirgais ar net stebėti banginius. Tai – puikus pasirinkimas gamtos mylėtojams.

 

Kelionių IDĖJOS

Meniu