fbpx

Kaip keliauti nekeliaujant?

Pasaulinė pandemija kuriam laikui sustabdė ne tik kasdienį gyvenimo ritmą, bet ir keliones. Vis dėlto, keliauti, o kitaip tariant, kaupti patirtis, žinias, pažinti naujas valstybes ir kultūras galima ir neiškėlus kojos iš namų. Šiandien pasidalinsime keliomis idėjomis, kaip keliauti nekeliaujant.

Paplūdimys, jūra namuose.

Žiūrėkite dokumentinius filmus

Free solo

 

Kol patys keliauti negalime, galime pasisemti įkvėpimo iš dokumentinių filmų. Net ir likdami namuose galime persikelti į tolimiausius pasaulio kampelius ir bent akies krašteliu žvilgtelėti į pasaulį juose.

Jei norite stiprios adrenalino dozės, rinkitės Oskaro statulėle apdovanotą dokumentinį filmą Free Solo. Garantuojame, įsitempę stebėsite amerikiečių laipiotojo uolomis Alex Honnold kopimą į El Capitan uolą – be jokių apsaugų ar pagalbinių priemonių.

Jei jums įdomesnės kulinarinės dokumentikos, nepraleiskite Jiro Dreams of Sushi. Tokijuje įsikūręs Sukiyabashi Jiro restoranas iš pirmo žvilgsnio niekuo neypatingas – jame vos dešimt vietų ir nėra langų. Vis dėlto, čia gaminami geriausi pasaulio sušiai. Šis dokumentinis filmas – tikras įkvėpimo šaltinis ne tik svajojantiems apie savo restoraną, bet ir norintiems žvilgtelėti į nepalaužiamą darbo etiką ir aukščiausią kokybę puoselėjantį devintoje dešimtyje esantį šefą.

Tiems, kuriems svarbios pasaulio problemos ir būdai, galintys padėti jas spręsti, privalu pažiūrėti Netflix dokumentinį filmą David Attenborough: A Life on Our Planet. Žymusis britų gamtos istorikas David Attenborough pasakoja, kaip pasaulis pasikeitė per 94-erius jo gyvenimo metus. Filmas sukrečia, liūdina, bet tuo pačiu pažadina veikti – tam, kad mūsų planeta būtų išsaugota.

Atraskite skirtingų šalių virtuves

Risoto

Keliauti galite ir virtuvėje. Kodėl gi nesusikūrus kassavaitinės tradicijos ir neišbandyti vis kitos pasaulio valstybės virtuvės?

Vienam vakarui rinkitės sočią itališką vakarienę – pradėkite ją lengvu užkandžiu, pavyzdžiui, traškiais kalmarų žiedais, tuomet patiekite karštą patiekalą – risotto arba pasta. Šventinę vakarienę užbaikite desertu – čia puikiai tiks tradicinis itališkasis tiramisu. Prie vakarienės patiekite ir itališką vyną.

Kitam karantino vakarui galite išbandyti korėjietišką virtuvę. Pagaminkite tobuląjį sojų troškinį (doenjang jjigae), nepamirškite ant stalo padėti ir korejiečių itin mėgstamų fermentuotų daržovių patieklao – kimči. Desertui puikiai tiks Suksilgwa – virti vaisiai.

Jei įmantriai gaminti nenorite, pasidarykite sau amerikietišką šventę. Išsirinkite banalią Holivudo komediją ir užsisakykite (ar pasigaminkite) greitojo maisto – čia puikiai tiks mėsainiai, pica ir, žinoma, kola.

Keliaukite Lietuvoje

Žiema miške

 

Kol lėktuvais keliauti nerekomenduojama, iš naujo atraskite Lietuvą. Išsirinkite saugias, žmonių neperpildytas lankytinas vietas ir aplankykite jas.

Šaltuoju metų laiku rekomenduojame aplankyti pajūrį – žiemą lankytojų čia kur kas mažiau, paslaugos pigesnės, tačiau gamtos grožis ne ką mažiau įsimintinas. Persikelkite į Kuršių neriją, aplankykite ne tik Nidą, bet ir Juodkrantę ar Preilą. Grįžtant iš pajūrio, rekomenduojame neaplenkti Ventės Rago ir pasigrožėti nuostabiu molu ir gyvenvietės simboliu – švyturiu.

Šiaurės Lietuvoje taip pat apstu lankytinų vietų, dažnai praprūstančių pro keliaujančiųjų akis. Pasivaikščiokite Širvėnos ežero tiltu – ilgiausiu Lietuvoje per ežerą nutiestu pėsčiųjų tiltu Biržuose, išgerkite karštos arbatos iš termoso vaikštinėdami prie Kirkilų karstinių ežerėlių, aplankykite Ilzenbergo dvarą Rokiškyje.

Jei pasirinksite kelionę rytų Lietuvoje, būtinai aplankykite Dubingius ir pasivaikščiokite seniausiu mediniu tiltu per Asvejos ežerą. Po to traukite į Labanoro girią – ji puikiai tiks aktyviam poilsiui gamtoje.

Apsilankymas pietų Lietuvoje labiausiai tiks ieškantiems ramaus poilsio. Pasivaikščiojimai nuostabiais Merkinės takais ar Druskininkų gatvelėmis puikiai išblaškys rūpesčius ir leis atsipūsti.

Taigi, būdų išlaikyti keliautojo dvasią net per karantiną – apstu. Išsirinkite ir išbandykite bent vieną iš straipsnyje paminėtų idėjų ir, pažadame, bent kuriam laikui patenkinsite kelionių poreikį. O, kai sienos vėl atsivers, su dar didesniu smalsumu sėsite į lėktuvus ir atrasite dar nelankytas vietas.

Kelionių IDĖJOS

Meniu