fbpx

Ką naudinga žinoti, norintiems keliauti vieniems?

Nors daugelis renkasi keliauti su linksma draugų kompanija arba antra puse, būtent kelionės vieniems dažnai laikomos „gyvenimo kelionėmis“. Jos suteikia galimybę kokybiškai pažinti ne tik save, bet ir aplinką, naujus žmones. Tačiau kad vadinamoji solo kelionė taptų įsimintina, naudinga žinoti kelis pagrindinius faktus.

KODĖL VERTA KELIAUTI VIENAM?

• Laikas sau. Kiekvieną dieną namie bendraujame su šeimos nariais, darbe – su kolegomis, laisvu laiku – draugais… Kelionė vieniems yra puikus laikas pailsėti nuo visų aplinkinių, atsiriboti nuo internetinės erdvės ir pasimėgauti ramybe. Būtent atsiriboję nuo įprasto gyvenimo šurmulio, galėsite pilnai atsiduoti naujos kultūros pažinimui. Negana to, JAV universiteto psichologijos studentai atliko tyrimą, kurio metu išsiaiškino, kad netgi virš 70% apklaustųjų po kelių dienų atostogų vieni jautėsi žymiai labiau pailsėję, negu vykusieji su antra puse ar draugų kompanija.

• Nepriklausomybė. Jei keliaujama su kitais žmonėmis, didžiulė tikimybė, kad gali kilti ginčų bei leidimosi į kompromisus dėl skirtingų norų. Tačiau būdami vieni nesunkiai to išvengsite ir turėsite šansą spręsti viską patys, nuo suplanuotos kelionės krypties, maršruto iki spontaniškų sprendimų ir pramogų.

• Naujų savybių ugdymas. Daugeliui solo kelionės asocijuojasi su išėjimu iš komforto zonos. Jos moko savarankiškumo bei spontaniškumo net ir netikėtose situacijose. Dažnai problemų sprendimai reikalauja nemažai išradingumo, originalumo ir leidžia suprasti, kad nėra padėties be išeities.

• Lengvesnis biudžeto planavimas. Nors vyrauja nuomonė, kad keliavimas vienam būna daug brangesnis, iš tiesų solo kelionės yra puikus išsigelbėjimas taupuoliams. Vienam keliautojui yra lengviau ne tik suplanuoti savo išlaidas, bet ir atsispirti pagundoms – juk joks kelionės partneris neišves iš kelio, išprašęs užsukti į brangesnį barą, ar prabangesnį restoraną.

• Naujos pažintys. Paprastai grupėmis keliaujantys žmonės mėgaujasi vienas kito kompanija ir nė nesistengia užmegzti naujų pažinčių. Ne vienas patyręs keliautojas yra pastebėjęs, kad su vienišais turistais vietiniai elgiasi daug paslaugiau ir nesikuklina užkalbinti. Negana to, jūs nuolat būsite apsupti gausybės kitų žmonių, kurie galbūt yra lygiai tokie patys savarankiški keliautojai. Nebijokite šypsotis ir bendrauti – taip susirasite draugų net ir tolimiausiuose pasaulio kampeliuose.

KUO PASIRŪPINTI, NORINTIEMS KELIAUTI VIENIEMS?

Jei keliaujate vienas, visomis kelionių smulkmenomis teks pasirūpinti patiems. Kad išvengtumėte nežinomybės, detaliai suplanuokite savo kelionių paslaugas ir tikslus. Pasidomėkite ne tik bilietais ar apsistojimo vieta, bet ir norimais aplankyti turistiniais objektais bei kitais siūlomais užsiėmimais. Taip pat įsitikinkite, kad turite visus reikalingus dokumentus kaip pasas arba asmens tapatybės kortelė, viza ir kelionės draudimas. Pasidomėkite vietine valiuta ir atsiskaitymų kultūra, patariama turėti šiek tiek grynųjų pinigų. Besikraudami lagaminą, pagalvokite, kokių daiktų gali prireikti nutikus neplanuotam incidentui ar nelaimei. Kelionėje nepamirškite saugumo ir išlikite budrūs – nepalikite savo gėrimų be priežiūros, vairuokite dėmesingai, sutemus rinkitės bent jau apšviestus maršrutus. Taip pat puiki idėja būtų pasirūpinti internetu – jis gali padėti neplanuotose situacijose ar tiesiog išsiilgus namiškių. Kelionėje nepamirškite atsipalaiduoti, mėgautis ir į viską žvelgti pozityviai.

Nors solo kelionės iš pradžių gali kelti baimę ar nerimą, jas išbandžiusieji tvirtina, kad tai pasitikėjimo savimi ir laisvės suteikiantis pasirinkimas. Nauji potyriai ir širdį šildantys prisiminimai – dalykai, kuriais galite pasidalinti su artimaisiais ne tik pačioje kelionėje, tačiau ir grįžus iš jos.

Kelionių IDĖJOS

Meniu