fbpx

Helovyno belaukiant – kraupios istorijos apie serijinius žudikus

Nors daugelis keliones ir laisvalaikio leidimą su knyga laiko ramiu ir atpalaiduojančiu užsiėmimu, kitiems knyga gali tapti itin maloniu adrenalino užtaisu, kai širdis ima plakti greičiau, kvėpavimas apsunksta, o odą pradeda varstyti adatas primenantys šiurpuliukai. Pastarieji, tikėtina, rankose laiko gerą trilerį, kurio nesinori padėti į šoną iki paskutinio jo puslapio. Išsiilgusiems stipresnių išgyvenimų patartina į rankas paimti trilerį apie serijinius žudikus – laikas neprailgs, o šalutinis knygos efektas gali pasireikšti budrumu ir greita reakcija.

Helovynas

Kriminalinių istorijų mėgėjams, užslėptiems detektyvams ir visiems, norintiems trumpam pasprukti nuo realaus pasaulio kasdienybės – interneto knygynas Patogupirkti.lt skaitytojams pateikia sąrašą įdomiausių knygų apie serijinius žudikus.

Lars Kepler „Triušių medžiotojas“

Trilerių pasaulis negalėtų egzistuoti be švedų rašytojų poros Alexander ir Alexandra Ahndoril, besislepiančių po slapyvardžiu Lars Kepler. Šie tarptautine sensacija tapę rašytojai turi puikų sugebėjimą prilipinti skaitytojus nuo pirmo iki paskutinio jų knygų puslapio. Autoriai sužibėjo viešumoje po jų pirmojo romano „Hipnotizuotojas“, tapusio pasauliniu bestseleriu.

Trilerių karaliais tituluojamos poros knygoje „Triušių medžiotojas“ aprašomas daugeliui jau pažįstamas knygų veikėjas komisaras Jonas Lina, kuriam teks surasti žiauriausią iki šiol matytą žudiką, pramintą „Triušių medžiotoju“. Paslaptingas žudikas tokį vardą sau prisiskyrė, mat kiekviena jo auka prieš mirtį girdi vaikišką eilėraštį apie triušius. Nesibaigiančių žmogžudysčių sūkuryje Stokholmo gyventojus pradeda imti panika, o Jonas Lina ima narplioti šį painų nusikaltimą.

Tai šeštoji Lars Kepler serijos apie detektyvą Joną Liną knyga. Mėgstantiems bemieges naktis taip pat rekomenduojama paskaityti autorių knygas „Košmaras“, „Veidrodžių žmogus“„Lozorius“.

Michelle McNamara „Išnyksiu tamsoje: ieškomiausio JAV serijinio žudiko pėdsakais“

Neišgalvota istorija apie serijinį žudiką, gąsdinusį Kalifornijos gyventojus 8-ajame-9-ajame dešimtmetyje. Žiaurus nusikaltėlis atsakingas už daugiau nei 10 kraują stingdančių žmogžudysčių ir 50 išprievartavimų, tačiau po paskutiniojo savo nusikaltimo 1986 m. Auksinės Valstijos Žudiku pramintas nusikaltėlis dingo kaip į vandenį.

Knygos autorė paskyrė visą savo gyvenimą šio serijinio žudiko pėdsakams atsekti. Kai, būdama keturiolikos sužino, jog jos kaimynystėje buvo nužudyta mergina, M. McNamara ėmė domėtis nusikaltimais, užsirašinėti savo apmąstymus ir atrastas detales.

Ši knyga – tai garsiai pasaulyje nuskambėjusio žudiko nusikaltimų nagrinėjimas, priklausantis tikrų kriminalinių istorijų žanrui (angl. true crime). Įtampos kupina knyga – tai ne detektyvės ar policininkės surašyta byla, o tikrų tikriausios atkaklios entuziastės, savarankiškai surinkusios daugybę naudingos informacijos, užrašų rinkinys, kurios pagrindinis siekis – atskleisti pasauliui tiesą.

Chris Carter „Krucifiksas“

Tai pirmasis žinomo rašytojo Chris Carter, buvusio kriminalinės policijos psichologo romanas, kuriame skaitytojai susipažįsta su detektyvu Robertu Hanteriu. Ši detektyvo byla bus neeilinė – jam tenka ieškoti žiauriai  merginas išniekinančio psichopato. Pirmoji jo auka – sadistiškai kankinta mergina, kurios oda buvo nulupta dar jai esant gyvai. Vis dėlto, labiausiai detektyvą šokiruoja ant sprando išpjautas dvigubas kryžius – tai žinomo psichopato Krucifikso ženklas. Psichopato, kuris prieš dvejus metus buvo sugautas ir jam įvykdyta mirties bausmė.

Žiaurumo nestingančiame romane klampus siužetas įtrauks, o narstoma nusikaltimų psichologija supažindins su žudikų mąstysena. Norintiems nerti giliau į Chriso Carterio kūrybą, rekomenduojama perskaityti kitas autoriaus knygas apie detektyvą Robertą Hanterį  – „Egzekutorius“ bei „Šešėlis naktyje“.

Stuart MacBride „Šaltas granitas“

Pasikartojanti situacija su kriminalinėmis istorijomis apie serijinius žudikus – kartą paragavus, sunku sustoti. Tiek skaitytojams, tiek ir rašytojams. Ne išimtis ir škotų rašytojas S.MacBride, kurio knygų serija apie detektyvą Loganą Makrėjų pelnė daugybė apdovanojimų, o, svarbiausia, didelį ištikimų gerbėjų ratą.

Pažintį su Logano Makrėjaus bylomis verta pradėti nuo pirmosios knygų serijos dalies – „Šaltas granitas“. Kai ant Aberdyno upės kranto randamas daugiau nei prieš tris mėnesius dingusio trimečio kūnas, įtariamai, paaukotas rituale, o vaikams dingstant ir toliau, serijinio žudiko keliama baimė plinta akimirksniu. Nuostabą ir siaubą keliantis trilerį rekomenduojama gardinti su kitomis S. MacBride knygomis – „Gęstanti šviesa“, „Atvira žaizda“, „Skerdykla“ ir „Tuščios akiduobės“.

Jo Nesbo „Šarvuota širdis“

Šis norvegas – itin įtemptų kriminalinių romanų rašytojas, kuris puikiai išmano savo amatą. Jo Nesbo yra ne tik įtraukiančių istorijų apie inspektorių Harį Hūle kūrėjas, bet taip pat ir roko grupės muzikantas bei žurnalistas, o jo knygos išverstos į daugiau nei 50 kalbų, jų parduota 50 milijonų egzempliorių visame pasaulyje. Tad pažintis su bent vienu J. Nesbo įtampos kupinu romanu – privalomas žingsnis tikriems trilerių gerbėjams.

„Šarvuota širdis“ – istorija apie paslaptingą žudiką, nepaliekantį jokių įkalčių. Ieškomo psichopato pirmosios aukos – dvi merginos, rastos su dvidešimt keturiomis durtinėmis žaizdomis, prigėrusios savo pačių kraujyje. Kraupus, mįslingas ir nepaleidžiantis iš įtampos gniaužtų – toks J. Nesbo vaizduojamas pasaulis, su kuriuo rekomenduojama susipažinti trilerius apie serijinius žudikus mėgstantiems skaitytojams. Kiti autoriaus romanai, lydimi inspektoriaus Hario Hūlės – „Raudongurklė“„Pentagrama“„Šikšnosparnis“„Sniego senis“.

Mike Omer „Žudiko kailyje“

Trys nužudytos moterys, kurių kūnai balzamuoti ir išniekinti, o aukos paliktos taip, jog atrodo kaip gyvos. Persekiojantys vaikystės prisiminimai apie bylą, kurioje niekas neklausė paauglės, žinojusios, kas yra žudikas. Du nusikaltimai, kuriuos skiria dvidešimt metų – kriminaliniame trileryje „Žudiko kailyje“ autorius apvelka pasakojamą istoriją tamsiomis paslaptimis ir pateikia šį gardų patiekalą skaitytojams.

Nusikaltimų viduryje – teismo psichologė Zoja Bentli, puikiai gebanti įsijausti į nusikaltėlių mąstyseną ir atsekti jų veiksmus, bei jos pagalbininkas – karštakošis detektyvas Teitumas. Greitai įtraukiantis siužetas sukaustys dėmesį tamsiais rudens vakarais, be to sklinda kalbos, jog šis trileris turės ir savo tęsinį.

Mason Cross „Žudymo sezonas“

Tai pirmoji trilerių serijos apie slaptąjį agentą ir talentingą seklį Karterį Bleiką dalis. M. Cross sukūrė įsimintiniausiu pastarųjų dešimtmečių kriminalinės literatūros herojumi laikomą veikėją, kuris kinematografiškose autoriaus knygose bando susekti žiauriausius žudikus.

Knygoje „Žudymo sezonas“ pasakojama apie pavojingą snaiperį Kalebą Vordelą, nuteistą už devyniolika įvykdytų nusikaltimų, kuris, likus savaitei iki mirties bausmės įvykdymo, paslaptingai pasprunka iš kalėjimo. Padedant specialiajai agentei Eleinai Baner, prasideda žudiko gaudynės, o skaitytojams – nerimastingas muistymasis ant sofos, laukiant šios istorijos atomazgos. Knygos tęsiniai – policijos procedūras narstantis „Samarietis“ bei šiemet Lietuvoje pasirodęs trileris „Metas žudyti“.

Angela Marsons „Lemtingas pažadas“

Tikra kriminalinių romanų profesionalė A. Marsons skaitytojams pateikia intriguojantį detektyvą apie nesusekamą žudiką. Pirmiausia miškelyje rastas žiauriai nužudytas gydytojas, vėliau į sunkią avariją patekęs jo sūnus ir keistomis aplinkybėmis slaugos namuose mirusi moteris – serijinis žudikas vieną po kitos šienauja aukas, o jį sustabdyti tenka atšiauriai ir nuo praeities vaiduoklių bėgančiai detektyvei Kimai Stoun.

Detektyvų autorė mėgsta ypač daug dėmesio skirti nusikaltimų psichologijai – nagrinėti motyvus, nusikaltėlių charakterį bei aplinkybes, tad kriminaline psichologija besidomintiems skaitytojams ši knyga bus tikras skanėstas.

Stephen King „Svetimas“

Kur mistika, įtampa ir siaubo prieskoniai – ten turi būti ir Stephenas Kingas. Siaubo romanų autorius išleido dar vieną painų ir paslaptingą detektyvą „Svetimas“, šį kartą apie klaidžią nužudymo bylą.

Mažame miestelyje žiauriai nužudomas berniukas, o pagrindinis įtariamasis – visų mylimas ir gerbiamas futbolo treneris Teris Meitlandas. Viešai suėmus trenerį paaiškėja, jog jis turi tvirtą alibi, tad šiurpi istorija dar labiau susipainioja, o nusikaltimai miestelyje tęsiasi. Bylą tiriantis detektyvas Ralfas Andersonas susiduria su logikos slenksčius peržengiančiais galvosūkiais, o S. Kingo meistriškai sukurtą literatūrinį adrenaliną papildo siaubo ir fantastikos pagardai. Pagal šią knygą taip pat yra išleistas ir „HBO“ serialas.

Kelionių IDĖJOS

Meniu