fbpx

Atskleidė besikeičiantį Egipto veidą: viešbučio teritorijoje kylantys funikulieriai ir nesibaigiantys paplūdimio vakarėliai

Egipto kurortai skelbia pradedantys žiemos atostogų sezoną – pasitraukus svilinantiems vasaros karščiams, regione įsivyrauja poilsiautojams iš Lietuvos maloni 25–30 laipsnių šiluma. Kaip komentuoja išvykstamojo turizmo atstovai, keliones į populiariausius Egipto kurortus šiai žiemai šalies gyventojai pradėjo pirkti dar pavasarį, tad ši kryptis šaltuoju sezonu ir toliau išlieka pačia populiariausia.

Albatros Laguna Vista Sharm el Sheikh

Išaugusios kainos poilsiautojų neatbaidė

Pasak žiemos sezono atostogų pradžią skrydžiu į Šarm aš Šeicho kurortą pažymėjusio kelionių organizatoriaus „Coral Travel“ rinkodaros Baltijos šalims vadovės Olgos Belovos, pastarųjų dvejų metų laikotarpis turizmo sektoriui įnešė daug permainų, tačiau bent vienas dalykas nesikeičia – populiariausiu maršrutu žiemos atostogoms tarp poilsiautojų iš Lietuvos toliau išlieka Egiptas ir, panašu, savo pozicijų dar kurį laiką neužleis.

Pirmasis Coraltravel skrydis su Heston oro linijomis

Heston ir Coraltravel pirmasis skrydis į Šarm aš Šeichą, Coraltravel nuotrauka

„Šį sezoną savo poilsiautojus skraidiname į keturis skirtingus Egipto kurortus: Šarm aš Šeichą, Hurgadą, Marsa Alamą ir Dahabą. Atsižvelgdami į keliautojų susidomėjimą, Egipto kryptimi organizuojame kelis skrydžius per savaitę iš Lietuvos iki pat balandžio pabaigos. Taip pat šių metų kelionių sezoną atidarėme su nauju partneriu – lietuviška užsakomųjų skrydžių bendrove „Heston Airlines“. Itin džiaugiamės šia partneryste, kadangi Lietuvos keliautojo poreikius geriausiai gali suprasti tik patys lietuviai. Kartu su mūsų pagrindiniais partneriais – Lietuvos, Latvijos ir Estijos kelionių agentūromis – jau išbandėme komandos darbo kokybę ir „Heston Airlines“ vertiname aukščiausiu balu“, – sezono naujienas pristato O. Belova.

Anot jos, keliautojų neišgąsdino ir išaugusios viešbučių bei skrydžių kainos. Viena pagrindinių tokio pokyčio priežasčių – vis dar kylančios aviacinio kuro kainos, padidėjęs viešbučių darbuotojų darbo užmokestis bei visame pasaulyje rekordines aukštumas siekiantys energijos šaltinių kaštai. „Didžiausias kainų šuolis įvyko būtent šiais metais – lyginant su ypatingai žemomis praėjusio sezono kainomis, kuomet šalis bandė atsikvėpti po pandemijos ir visaip stengėsi privilioti poilsiautojus. Prie kainų augimo taip pat prisidėjo ir ženkliai išaugęs pačių atostogautojų skaičius“ – pastebi kelionių organizatoriaus atstovė.

Nors šaltasis skrydžių sezonas įsibėgėja, O. Belova pabrėžia, jog norintieji pratęsti vasariškus malonumus dar gali suspėti tai padaryti, įsigydami žiemos kelionę į Egiptą. Tad jeigu šią žiemą apsisprendėte arba dar tik planuojate keliauti būtent čia, ką tik iš Egipto sugrįžusi turizmo srities ekspertė dalijasi šviežiausiomis naujienomis, jog iš atostogų šioje šalyje parsivežtumėte tik geriausius įspūdžius.

Milžiniškas viešbučių pasirinkimas

Pasak turizmo srities atstovės, jai pačiai žiemos sezono startą teko pažymėti lankantis poilsiautojų iš Lietuvos pamėgtame Šarm aš Šeicho kurorte, kur kartu su partneriais, kelionių agentais, galėjo savo akimis įvertinti pokyčius viešbučiuose, teikiamų paslaugų bei maisto kokybę.

Olga Belova informaciniame Egipto viešbučių ture,  CoralTravel nuotrauka.

„Per savaitės trukmės kelionę pavyko aplankyti ir iš arčiau apžiūrėti per 50 skirtingų viešbučių Egipte, kuriuose apgyvendinimą siūlome savo keliautojams. Viešbučiai labai aktyviai renovuojasi, daug investuoja į teritorijų apželdinimą bei vadinamųjų elitinių, išsiskiriančių itin aukšta kokybe, paslaugų vystymą. Šiais metais rinkai pristatėme ir du visiškai naujus, ką tik atidarytus penkių žvaigždžių viešbučius – „Meraki“, skirtą tik suaugusiesiems, ir „White Hills“, skirtą šeimoms. Tai, kaip aktyviai atidaromi nauji viešbučiai, rodo pasikeitusį požiūrį į paslaugų kokybę šalyje. Abu minėti viešbučiai yra išskirtinio dizaino, galintys varžytis dėl stilingiausiojo titulo net ir su garsiausiais Turkijos, Graikijos ar Dubajaus viešbučiais“, – rinkos ypatumais dalijasi O. Belova.

Jos teigimu, viešbučių asortimentas Egipte itin gausus ir įvairus, tad vienas iš būdų, kaip atostogų metu išvengti nusivylimų bei neišpildytų lūkesčių – renkantis sau tinkamą viešbutį kreiptis pagalbos į profesionalus. Kelionių agentai mato visą „virtuvę“ – asmeniškai lanko viešbučius, vertina jų kokybę bei kokybės standartų atitikimą, kurių be švaros, baseinų gausos bei maisto kokybės yra virš 15-os.

„Pavyzdžiui, mes savo keliautojams vien Egipte siūlome apgyvendinimą 500-uose skirtingų viešbučių, todėl pasirinkti savarankiškai yra praktiškai neįmanoma. Viešbučiai Egipte yra reitinguojami jų turizmo ministerijos, o ši vertinimo sistema yra kritikuojama dėl neapibrėžtumo, kadangi ne visada atitinka realybę – pavyzdžiui, mažesni viešbučiai dažniau bus vertinami kiek prasčiau, o didžiausi, turintys ne vieną restoraną ir baseiną, turės aukštesnį įvertinimą. Todėl žvaigždučių skaičius ne visada lems paties aptarnavimo kokybę“, – pataria „Coral Travel“ atstovė.

Pasak jos, dažnas keliautojas susidaro klaidingą įspūdį, jog norint patirti aukščiausio lygio svetingumą daugiausia šansų turės pasirinkusieji poilsį tarptautinių, garsių viešbučių tinkluose, mokantys aukščiausią kainą. Vis tik už garsų vardą kur kas svarbiau – aiškiai suprasti savo norus ir lūkesčius.

RIXOS SHARM EL SHEIKH

„Kaip pavyzdys, „Rixos Sharm el Sheikh“ viešbutis, skirtas tik suaugusiesiems ir garsėjantis nuo ryto iki vakaro vykstančiais renginiais. Jame organizuojamas net specialus vakarėlis paplūdimyje, kurio metu kasdien plojimais ir kokteliais palydima saulė. Šis viešbutis gali maksimaliai patenkint vakarėlius mėgstančiųjų lūkesčius, tačiau milžiniškų pinigų nekainuoja ir gali būti nesunkiai įkandamas. Kitas pavyzdys – ramus ir labai kompaktiškas „Jaz Belveder“ viešbutis, kuriame preciziškai prižiūrima teritorija, yra šildomi baseinai bei įtraukianti animacija mažiesiems. Norintiesiems išskirtinės prabangos ir privatumo – viešbutis „Four Seasons Resort“, kurio teritorijoje važinėja funikulieriai, o kai kurie kambariai turi net liokajus“, – praktiškomis viešbučių rekomendacijomis dalijasi ekspertė.

Dar geresnė infrastruktūra ir interneto ryšys

Dangiškoji katedra, Šarm aš Šeichas

Dangiškoji katedra, Šarm aš Šeichas

Nors vasarą temperatūra Egipte vietomis įkaista ir iki 50 laipsnių, tačiau keliaujant žiemos sezonu vertėtų atkreipti dėmesį, jog kai kuriomis, ypač sausio dienomis, temperatūra gali ir nesiekti 20 laipsnių. O pavyzdžiui, pasirinkus itin populiarią pramogą – nuotykių kelionę į dykumą su džipais arba keturračiais, naktį joje termometro stulpeliai krinta ir dar žemiau. Tad tiesiog privalu vykstant į saulėtąjį Egiptą žiemą su savimi turėti ir šiltesnį švarkelį, megztinį ar lengvą striukę.

„Vykstant į šiltus kraštus bene svarbiausia – maudymosi kostiumėlis, tačiau lagamine vietos turėtų būtinai atsirasti ir specialiems maudimosi bateliams bei paviršinio nardymo kaukėms. Dauguma viešbučių išsidėsto tiesiai ant jūros kranto ir savo teritorijoje turi tiesioginį priėjimą prie nuostabių koralinių rifų. Moterys taip pat neturėtų pamiršti pasiimti šaliko ar skarelės pridengti keliams, jeigu planuojate lankytis mečetėse arba įspūdingos architektūros koptų bažnyčioje“, – pasakoja O. Belova.

Dar vienas su orais ir klimatu susijęs įvykis – šių metų lapkritį Šarm aš Šeicho mieste vyksianti ypač svarbi visam pasauliui klimato kaitos konferencija COP27. Planuojama, jog į miestą susiburs virš 450 šalies vadovų, įvairių organizacijų lyderių.

„Miestui tai ir iššūkis, ir puiki proga pagerinti infrastruktūrą. Dėl šios priežasties mieste ir aplink pratęsti nauji keliai bei magistralės. Išklotos įspūdingos promenados, dviračių takai. Miesto aplinka gausiai apželdinama ir puošiama įspūdingomis skulptūromis. Kitas svarbus pokytis, kuris džiugins ir atostogautojus – ženkliai pagerėjęs interneto ryšys, kuris bus prieinamas ne tik registratūroje ar restoranuose, bet visoje viešbučio aplinkoje ir kambariuose“, – miesto naujienomis dalijasi „Coral Travel“ rinkodaros vadovė Baltijos šalims.

Kelionių IDĖJOS

Meniu