fbpx

Viskas ko Jums reikia – hygge, sako Danai. Tad ir leidžiamės į Daniško jaukumo paieškas Kopenhagoje (Danija)

Ko gero kiekvienas bent kartą esame girdėjęs, remiantis įvairiausių tyrimų duomenimis, laimingiausia pasaulio tauta tituluojant Danus. Patys Danai, šiam titului visiškai pritaria, ir atskleidžia tos laimės paslaptį – viskas jums reikia – hygge.

Šis žodis, o gal tiksliau terminas, reiškia jaukumą ir kokybišką bei pasitenkinimo gyvenimu kupiną šiaurietišką gyvenimo stilių, kurio pagrindas – bendravimas, meilė, žmonės, laikas praleistas su brangiais žmonėmis, komfortas ir visi maži gyvenimo malonumai, kuriuos tereikia pastebėti, ir sustojus jais pasimėgauti.

Danai yra puikiai įvaldę hygge gyvenimo būdą, tad kur gi kitur praleisti jaukų savaitgalį, jei ne laimingiausios pasaulio tautos sostinėje? Tad leidžiamės į Daniško jaukumo paieškas Kopenhagoje. Ir, be abejo – randame!!!

Mums pasisekė, kad Kopenhagoje jau keletą metų gyvena mūsų draugai, kurie su malonumu sutinka aprodyti jaukiausias, vietinių pamėgtas vietas. Išnaršę daugybę nuostabių Kopenhagos populiarių ir lankytinų vietų bei draugų parodytų vietinių pamėgtų vietelių, sudarėme sąrašą vietų, kurias tiesiog PRIVALOMA aplankyti, bandant perprasti tikrą danišką hygge.

Taigi, Jūsų dėmesiui – jaukiausios Kopenhagos vietos ir pasiūlymai ką ten nuveikti:

Išgerkite kavos Kogens Nytrov Ilume ant stogo – ten atsiveriantis vaizdas – pasakiškai gražus! Tik nepamirškite pasigėrėti juo, ne per telefono ekraną nuolat fotografuojant, o ramiai gurkšnojant skanią kavą ir tiesiog žvalgantis.

Pasivaikščiokite, ar tiesiog prisėskite pasėdėti Island Brygge krantinėje. Vasaromis čia pilna jaunimo, kuris čia susirenka pabendrauti ir atsipalaiduoti po darbo dienos. Vasarą, tai puiki vieta pasimaudyti ar paplaukioti valtimi. Ten tvyranti atmosfera – tikrų tikriausias hygge.

Jei išalkote – pats jaukiausias būdas papietauti ar pavakarieniauti – open kitchen stiliaus vieta – Raffen. Čia galima rasti įvairiausių pasaulio virtuvių maisto išsinešimui. Nuostabiausia tai, kad visai čia pat – kanalas, prie kurio įsitaisius galima nepaprastai jaukiai pavalgyti. Skanus maistas, pagardintas nuostabiu vaizdu – ar galite įsivaizduoti nuostabesnius pietus?

Norisi jaukiai pasišnekučiuoti prie taurės vyno? Bet kuri Kristianijos (Christianshavn) gatvelė tam puikiai tiks.

Labai jauku mums pasirodė Amager Strand paplūdimyje. Ten tobula vieta kai norisi pabėgti nuo miesto triukšmo, kurio ten visai nesigirdi. Iš ten matosi tiltas į Švediją,o pats paplūdimys tarsi padalintas į dvi puses – vienoje laiku su šeima mėgaujasi tėvai su mažais vaikais, o kitoje – ramiu poilsiu mėgaujasi suaugę.

Kas be ko, tiesiog būtina apsilankyti Tivoli soduose. Tivoli sodai – tai antras pagal senumą pramogų parkas visame pasaulyje. Čia ypač gražu per didžiąsias metų šventes, mat jų laikotarpiu parkas nepaprasta gražiai pasipuošia.

Netoli Tivoli sodų, yra dar viena dėmesio verta vieta – Ny Carlsberg Glyptotek muziejus, su neapsakomai jaukia, žiemos sode įrengta “Picnic” kavinuke. Antradieniais, šio muziejaus lankymas yra nemokamas.

Dar viena nepaprastai jauki vieta – Black Diamond biblioteka. Tai modernus Karališkosios Danijos Bibliotekos pastato pratęsimas. Be pagrindinės savo paskirties, šiame pastate gausu kitų viešųjų objektų, tarp kurių – didžioji 600 vietų Karalienės salė, kurioje vyksta džiazo ir kamerinės muzikos koncertai, literatūros renginiai, teatro pasirodymai. Juodajame Deimante įsikūrusios parodų erdvės, knygynas, restoranas, kavinė bei terasa ant stogo.

Na, o jei norite pabuvoti viename jaukiausių miesto parkų, būtinai apsilankykite Frederiksberg Have. Tai romantiškas, angliško stiliaus sodas ir viena gražiausių Kopenhagos žaliųjų erdvių. Pasivaikščioję čia bent valandėlę, ir stebėdami vietinius, galėsite pasisemti idėjų, kaip jaukiai leisti laiką šioje ar panašioje vietoje…

Neatsiejama hygge dalis, be abejonės yra skanus maistas, tad jei tik pasitaikys proga, būtinai paragaukite tradicinių daniškų „Smørrebrød“ sumuštinių, ar Bronuts kepyklėlėje kepamų spurgų (ne veltui prie šių gardumynų nuolatos buriuojasi eilės vietinių). Užsukite ir į “West Market”, kur rasite visko – nuo šviežios, tą rytą keptos duonos iki daugybės pasaulio virtuvių restoranėlių, susibūrusių po vienu stogu.

Tiesą sakant, mums pasirodė, kad Kopenhagoje, daniškasis hygge tyko tiesiog ant kiekvieno kampo! Tad neabejojame, kad čia apsilankę, jį atrasite ir Jūs.

 

Kelionių IDĖJOS

Meniu