fbpx

Nepaisant pandemijos, Europa ruošiasi Kalėdoms

2020-ieji buvo kupini iššūkių. Panašu, kad visas pasaulis laukia didžiųjų metų švenčių – Kalėdų, kai pagaliau galės pasitikti Naujuosius metus ir pamiršti šiemet užgriuvusias negandas. Daugiausiai jų buvo susiję su pasauline koronaviruso pandemija. Tačiau nepaisant jos, Europa ir visas pasaulis rengiasi Kalėdų atėjimui, puošia miestus. Tiesa, nereikia slėpti, kad šventės šiemet bus kiek kitokios.

Eglutės įžiebimas per ekraną

Neseniai Vilniaus savivaldybė pranešė, kad nors atšaukė daug kalėdinių renginių, svarbiausias iš jų – Kalėdų eglės įžiebimas sostinėje įvyks. Jis suplanuotas lapkričio 28 d., tačiau šiemet bus kiek kitoks. Gyventojai nekviečiami rinktis prie eglutės, o įžiebimo transliaciją galės stebėti per televizijos ekraną. Iš viso kalėdiniams papuošimams Vilnius šiemet išleido daugiau kaip 200 tūkst. eurų. Daugelyje įprastų renginių gyventojai galės dalyvauti tik virtualiai. Į virtualią erdvę perkelti ir tradiciniai kalėdiniai miesteliai, kurie įprastai veikė Katedros ir Rotušė aikštėse.

Panašūs sprendimai priimti ir kitose Europos šalyse. Kalėdines muges jau atšaukė Vokietija, Lenkija, Jungtinė Karalystė Prancūzija, Čekija bei mūsų kaimynė Estija. Tačiau šventės neatšaukiamos. Randami sprendimai, kai įžiebti šventinę dvasią.

Europos miestų dovanos gyventojams

Štai Prancūzijoje kalėdiniu laikotarpiu ketina sušvelninti šalyje paskelbtą karantiną. Nors kol kas parduotuvės dar nedirba, jos jau rengiasi šventines vitrinas, nes valdžia patikino, kad švenčių atsisakyti neteks. Jau dabar galioja kai kurie lengvesni reikalavimai verslui, o ir gyventojai per šventes galės vykti pas savo artimuosius.

Jungtinė Karalystė tai pat žada, kas savo gyventojams šventinėmis dienomis leis vykti pas artimuosius ir tai nebus laikoma karantino pažeidimu. Tam ruošiasi ir vietiniai verslininkai. Čia kai kuriuose regionuose vietiniai barai ir kavinės galės vėl pradėti dirbti ir sulaukti švęsti išsiilgusių gyventojų.

Paskutinėmis lapkričio dienomis Čekijoje parduotuvės taip pat duris atvers ir gyventojai galės apsipirkti prieš šventes bei įsigyti dovanų savo artimiems žmonėms. Čia taip pat bus leidžiama prekyba kalėdinėmis eglutėmis, nors anksčiau dėl to buvo dvejojama.

Ispanijoje ir Italijoje taip pat vėl atgyja gyvenimas. Pirmiausia, kultūros srityje. Tai reiškia, kad čia Kalėdos gali būti daug džiaugsmingesnės nei manyta. Didieji Europos miestai jau montuoja savo didžiąsias miestų egles ir ruošiasi jų įžiebimui. Laisvesnes sąlygas gyventojams jau skelbia Belgija, Airija, Austrija.

Kalėdų senelis laukia svečių

Kalėdos neatšaukiamos ir magiškiausioje pasaulio vietoje. Istorinis Europos regionas Laplandija – tai teritoriją, į kurią iš viso pasaulio pastaruoju metu vyksta turistai. Įprastai žiemos sezonas čia tikras įkarštis. Turistų būna gausu ir ilsėtis čia nėra kada. Daugybė keliautojų vyksta į tikrojo Kalėdų senelio rezidenciją pajusti nepaprastą Kalėdų nuotaiką. Šiemet Laplandijoje taip pat yra pokyčių. Šventės dėl pandemijos ir čia bus kiek kitokios.

Laplandija jau dabar su šiluma pasitinka visus turistus ir jokiu būdu neužsidarys šiemett šventiniu laikotarpiu. Juk viltis kalėdiniu laikotarpiu – tokia svarbi švenčių dalis. Tačiau turistams nereikėtų nustebti, jeigu Kalėdų senelio rezidencijoje nykštukai keliautojus pasitiks apsauginėmis veido kaukėmis ir tokią pasiūlys atvykusiems svečiams.

Ne paslaptis, kad tikrasis Kalėdų Senelis jau daug metų neskaičiuoja, kokio amžiaus jis yra, tad jo saugumui biure skiriamas didžiausias dėmesys. Šiemet lankytojams nebus pasiūlyta galimybė apkabinti Senelį ar pasėdėti ant jo kelių. Susitikimai vyks per stiklą. Taip pat bus stengiamasi atskirti turistų srautus ir prašoma išlaikyti atstumą.

Pagal naujausią informaciją, turistai iš Europos į Suomijoje esančią Laplandiją įleidžiami su neigiamu koronaviruso testo rezultatu, gautu ne seniau kaip prieš tris dienas. Tačiau izoliacija atvykus į šalį jau nebėra būtina.

Tad pandemija Kalėdų iš pasaulio neatėmė. Jos šiemet bus kiek kitokios, tačiau greičiausiai dar labiau šeimyniškos ir dar šiltesnės nei įprastai.

 

Kelionių IDĖJOS

Meniu