fbpx

Knygų įkvėptos kelionės

Sakoma, kad knygos suteikia galimybę keliauti, neiškėlus kojos iš namų. Šiandien, kai dėl saugumo keliauti vis dar nerekomenduojama, galime pasinaudoti knygomis kaip įkvėpimu būsimoms kelionėms.

The old book shop

Šiame straipsnyje pasidalinsime keliomis kelionių idėjomis, kurias įkvėpė knygos.

Keliaukite „Sostų karų“ keliais Žironoje

Žirona (dar vadinama Cherona) – nedidelis miestelis Katalonijos regione, Ispanijoje, trumpam nukelsiantis į „Sostų karų“ pasaulį. Būtent čia filmuotas šeštasis tarptautinio pasisekimo sulaukusio serialo sezonas.

Įdomu tai, kad iki tol, kol „Sostų karų“ kūrėjų žvilgsnis užkliuvo už Žironos, miestas tarsi likdavo netoliese esančios Barselonos šešėlyje. Vis dėlto, po šeštojo sezono premjeros į miestą suplūdo serialo gerbėjai, trokštantys nusifotografuoti ekrane matytose vietose.

Girona’s old street - Catalunya, Spain

Kokias Žironos vietas turėtų aplankyti kiekvienas „Sostų karų“ gerbėjas?

Pirmiausia, nueikite prie žymiosios Žironos katedros – ji šmėžavo daugelyje šeštojo sezono serijų. Taip pat, pasivaikščiokite Bisbe José Cartañà gatvele – joje pirmojoje serijoje vaikštinėjo pati Arija Starks. Galiausiai, užsukite į vadinamąsias Arabų pirtis – jose ta pati Arija Starks slėpėsi bėgdama nuo persekiotojų.

Tiesą sakant, net ir neturėdami konkretaus lankytinų vietų sąrašo ir tiesiog vaikštinėdami Žironos miesto gatvelėmis, pajusite viduramžišką dvasią ir bent trumpam nusikelsite į „Sostų karų“ pasaulį.

Pasivaikščiojimas su Šekspyru Londone

Londonas – vienas tų miestų, į kuriuos kasmet plūsta milijonai turistų. Dauguma jų seka tais pačiais kelionių gidais ir fotografuoja tuos pačius objektus. Vis dėlto, šiandien siūlome atrasti Londoną kitomis – Šekspyro – akimis.

Tokia ekskursija – ideali dovana ne tik literatūros mylėtojams. Ji puikiai tiks tiems, kurie Londone lankėsi ne kartą ir nori jį atrasti iš naujo. Taigi, kokias verta vietas aplankyti?

Globe teatras, Londonas

Jei keliausite vasarą, nepraleiskite galimybės pamatyti bent vieną dramaturgo kūrinį Šekspyro Globe teatre. Jis – 1599-aisiais pastatyto teatro, kuriame Šekspyras dirbo, rekonstrukcija. Vos už 5 svarus galėsite pasimėgauti puikiu pasirodymu ir trumpam persikelti į senąjį Šekspyro Londoną.

Po spektaklio būtinai apžiūrėkite Sadarko katedrą. Čia rasite Šekspyrui skirtą monumentą, pastatytą 1912-aisiais. Taip pat, šioje katedroje palaidotas 1607-aisiais miręs dramaturgo brolis Edmundas.

Galiausiai, aplankykite George Inn pub‘ą – tikima, kad čia alaus užsukdavo ir pats Šekspyras.

Valgykite, melskitės ir mylėkite – Italijoje, Indijoje ir Indonezijoje

Pabaigai – iššūkis. Labiausiai tiksiantiems tiems, kurie kiekvieną pandemijos minutę svajoja apie jos pabaigą ir mintyse krauna lagaminus būsimai kelionei.

Jei svajojate apie tikrą nuotykį, sekite amerikiečių rašytojos Elizabeth Gilbert pėdomis. Palikusi ankstesnįjį gyvenimą, rašytoja leidosi į metų trukmės kelionę po keturis mėnesius praleisdama vis kitoje šalyje – Italijoje, Indijoje ir Indonezijoje. Savo kelionių įspūdžius E. Gilbert aprašė didžiulio populiarumo susilaukusioje knygoje „Valgyk. Melskis. Mylėk.“

Jei nuspręsite kelionę kartoti, pirmiausia, skriskite į Italijos sostinę Romą. La dolce vita nuotykį pradėkite espresso puodeliu vietinėje kavinėje, o pusiaudienį atsigaivinkite ant suoliuko valgydami gelato. Būtinai aplankykite Romos katakombas – pirminis įspūdis gal bus kiek slogokas, bet, pažadame, tikrai nepamirštamas. Prieš palikdami Italiją, užsukite į Neapolį ir atstovėję nemenką eilę paragaukite gardžiausios picos pasaulyje L’Antica Pizzeria da Michele picerijoje.

A female tourist in Italy

Po Italijos, keliaukite į Indiją ir… apsistokite ašrame. Jų Indijoje – apstu, tačiau jei norite sekti Elizabeth Gilbert pėdomis, rinkitės Siddha Yoga ašramą, įsikūrusį netoliese Mumbajaus.

Galutinė stotelė – Indonezija ir populiariausia jos sala – Balis. Keliaukite į šį lietuvių ir viso pasaulio keliautojų pamėgtą kampelį ir mėgaukitės nuostabia gamta, šviežiu ir sveiku maistu bei tobulu oru.

Net jeigu viso „Valgyk. Melskis. Mylėk.“ iššūkio ir neįveiksite, aplankydami bent vieną iš knygoje aprašytų vietų, kupinai pripildysite įspūdžių bagažą.

Kelionių IDĖJOS

Meniu