fbpx

Idėja nesezoninei kelionei – nuostabūs paplūdimiai, kuriuos verta aplankyti ir žiemą

Į paplūdimius tradiciškai traukiame vasarą – beribė žydra jūra, giedras dangus ir švelnaus smėlio platybės – tobulas fonas atostogų nuotraukai, tiesa? Bet, jei jums rūpi daugiau nei vien gražiai įdegti ir pasipliuškenti kuo šiltesniame vandenyje, nenumokite ranka į paplūdimius ir šaltuoju metų laiku. Pasaulyje – ir tolimuose kraštuose, ir visai mūsų pašonėje – netrūksta paplūdimių, kurie žavi visais metų laikais. Taigi maudymosi kostiumėlį palikite spintoje, bet būtinai pasiimkite fotoaparatą ir – pirmyn medžioti kvapą gniaužiančių vaizdų! Štai keletas vietovių, kurias verta aplankyti ir žiemą.
Reynsfjara paplūdimys, Islandija
Islandijos gamta nuostabi, ir šis paplūdimys – ne išimtis. Pirmiausia – jo smėlis – ne geltonas, o juodas. Tokią spalvą jam suteikia smulkios bazalto uolienos dalelės. Nuostabi vieta bet kokiu metų laiku – tiesą sakant, tiems, kam patinka dramatiški peizažai, siaučiant rudeninėms audroms, juodas Reynsfjaros smėlis ir keisčiausių formų uolos (pasak legendos, jos – tai suakmenėję troliai) atrodys dar įspūdingiau. Dar vienas šaunus dalykas – šį paplūdimį lengva pasiekti, nereikės nei kopti į aukštas uolas, nei brautis per džiungles (žinoma, pirmiausia reikia pasiekti pačią Islandiją). Reynsfjara yra šalia Vik miestelio, piečiausios Islandijos gyvenvietės, maždaug 180 km nuo Reikjaviko.

Inchydoney paplūdimys, Airija

Šis netoli Korko miesto esantis paplūdimys vasarą traukia poilsiautojus, bet jį verta aplankyti bet kuriuo metų laiku vien todėl, kad jis nepaprastai fotogeniškas ir, pažįstantys Airijos pakrantes tikriausiai sutiks, visai netipiškas šiai šaliai. Tie, kas pratę prie uolėtų ir akmeningų Airijos krantų, nustebs išvydę lygutėlį smėlėtą paplūdimį. Inchydoney yra pusiasalyje, artimiausios gyvenvietės – Clonakilty ir Flaxbridge, kur ne sezono metu užklydusius keliautojus nuo blogo oro mielai priglaus daugybė airiškų „pub’ų“, o jei dar pavyks pavyks užsukti tada, kai groja linksma tradicinė muzika… geriausi airiškų atostogų įspūdžiai garantuoti!

Kvalvika paplūdimys, Norvegija

Ši kelionės kryptis – iššūkių mėgėjams. Atvykę Kvalvikos paplūdimį prie šiaurinės Norvegijos pakrantės esančiose Lofotenų salose pasijusite, lyg pasiekę pasaulio kraštą. Kad patektumėte į šią atokią vietą teks įveikti 4 kilometrus pėsčiomis 543 metrų aukščio Ryteno kalnu gūbriu, bet atsiversiantis vaizdas bus vertas kiekvieno nueito žingsnio. Įsivaizduokite – aštrios uolos ir ryškios turkio spalvos vandenys – jei ne žvarbokas vėjas ir kukli temperatūra, pamanytumėte, kad esate tropikuose! Galbūt kada nors, pasaulinio atšilimo dėka (tiksliau – dėl jo kaltės) čia ir keliaus poilsiautojų minios, bet kol kas nei tropinio karščio, nei gausybės turistų šioje nuostabioje atokioje pakrantėje nebus – tik gamtos stichijos, kvapą gniaužiančios uolos ir ramiai žolę rupšnojančios avys. Jei norite dar įspūdingesnės patirties, atvykite čia žiemą, kai dangų nutvieskia šiaurės pašvaistė- nepamirštamas įspūdis garantuotas.

Žinoma, tai – tik keletas idėjų, kur galima pasigrožėti įspūdingais paplūdimiais. Pasiilgusiems jūros tinka ir įprastos vasaros atostogų kryptys – Italijos, Ispanijos, Kroatijos paplūdimiai. Nors Viduržemio jūroje sausį ar vasarį maudytis per šalta (nors… prie vėsios Baltijos įpratę ruoniai galbūt išdrįstų?), jų grožis nė kiek nenublanksta, atvirkščiai – be poilsiautojų minių platūs smėlėti paplūdimiai dar gražesni ir gali nustebinti visiškai kitokia atmosfera. Tereikia šiltesnių drabužių, geros nuotaikos, smalsumo ir galite drąsiai traukti ieškoti neatrastų „nesezoninių“ perlų Graikijos salose, vėjuotoje Portugalijos pakrantėje, o gal sudomins raižyti ir uolėti, užsienio keliautojų mažai ištyrinėti Suomijos paplūdimiai?..

 

Kelionių IDĖJOS

Meniu