fbpx

Gran Kanarija – ramaus pažintinio poilsio mėgėjams

Pandemija pristabdė ir taip lėtą ispaniškąjį gyvenimo tempą toliausiai nuo žemyno atitolusiose Kanarų salose. Sostinėje Las Palmas turistai laukiami, tačiau jiems, kaip ir vietiniams galioja griežti karantino suvaržymai – komendanto valanda ir jokio siautulio naktimis.

Puerto De Mogan, Gran Kanarija

Visais metų laikais puikiu oru garsėjantys Kanarai kviečia ramaus ir pažintinio poilsio išsiilgusius turistus. Sostinėje Las Palmas dirba kavinės, veikia prekybos centrai, bet griežtai uždraustos naktinės pramogos. Atskridus į Las Palmo oro uostą judėjimas salos teritorijose – neribojamas.

Ką pamatyti Gran Kanarijoje?

Nors žiemos sezono metu Kanaruose oro temperatūra retai kada nukrenta žemiau 15  laipsnių naktimis, dabar čia – žiemos prekių išpardavimų rojus. Žiemos sezono metu čia veikia 60 procentų visų viešbučių, į salą vyksta mažiau nei 50 procentų įprastų skrydžių. Deja, lietuviams keliauti į Gran Kanariją tektų su persėdimais. Dažniausi skrydžiai vykdomi iš Jungtinės Karalystės oro uostų. Nuskristi galima ir iš Varšuvos. Norint patekti į Las Palmas, būtina turėti sertifikuotą į anglų kalbą išverstą ir patvirtintą neigiamą COVID-19  testą, atliktą ne anksčiau nei 72 valandos iki skrydžio bei užpildyti turisto registracijos formą internete.

Las Palmas oro uostas nuo centro nutolęs 18  kilometrų. Kelionė taksi automobiliu į vieną pusę jums gali kainuoti nuo 30 iki  45 eurų. Turintiems daugiau laiko, miestą pasiekti galima ir vietiniais autobusais.

Las Palmas – pagrindinis salos miestas, kuriame poilsiu mėgausitės svajonių paplūdimiuose, ir pažinsite vietinių kultūrą ir kasdienio gyvenimo įpročius. Pats pagrindinis – neskubėti.

Apžiūrint sostinę, neverta nuomotis automobilių. Dauguma turistinių traukos objektų pasiekiami pėsčiomis arba vietiniu viešuoju transportu.

Senamiestis

Santa Ana katredra, Gran KanariaSeniausioji Las Palmo dalis nuo centro nutolusi 6 kilometrus. Senamiestyje daug Viduramžių laikų pastatų. Vienas jų – Santa Anos katedra, pastatyta XV  amžiaus pabaigoje. Katedros viduje vyrauja gotika. Tai pirmoji bažnyčia Kanaruose. Būtinai pasikelkite į katedros bokšte įrengtą apžvalgos aikštelę iš kurios atsiveria salos panoramos. Katedra yra netoli Veguetos rajono, kuris vertas jūsų laiko vaikštant po siauras gatveles ir renkantis suvenyrus namiškiams. Nepraleiskite progos apsilankyti Veguetos turguje ir nusipirkti vietinių vaisių. Atsigerti kavos su kondensuotu pienu, taip pamėgtos kanariečių, galėsite šalia esančioje vienoje iš didžiausių miesto aikščių.

Gatvėje susigavę taksi, paprašykite nuvežti iki San Telmo parko. Iki parko galite atvykti ir viešuoju transportu. Sėskite į autobusą Santa Catalina parko atotelėje centrinėje Las Palmo dalyje.  O nuo čia, pėstute apkeliaukite seniausius Las Palmo rajonus Vegueta ir Triana. Į Las Palmo kalvas galite patekti lipdami laiptais. Senamiestyje verda vietinių gyvenimas. Turistų čia nėra daug, kavinėse ir baruose maisto kainos gerokai mažesnės nei pajūryje. Užsisakykite vietinių gaminamų užkandžių tapas ir siūlomo namų vyno. Kanariečiai sako, jog patys geriausi užkandžiai patiekiami pavakariams. Derėtis su prekybininkais galite Calle Mayor de Tirana gatvėje. Ji skirta apsipirkimo mėgėjams. Senamiestyje įkurtas Kanarų salų muziejus, o visai šalia – namai, kuriuose 1492 metais buvo apsistojęs Kristupas Kolumbas ir planavo kelionę į Ameriką.

Poilsis gamtoje

Trijų kilometrų ilgio paplūdimius miesto centre – sutraukia ir vietinius, ir turistus. Playa de las Canteras – vienas iš geriausių viešųjų miesto paplūdimių pasaulyje. Natūralus rifas apsaugo paplūdimį numalšindamas vandenyno bangas. Rifas atsiskleidžia atoslūgių metu. Vakarais, potvynių metu palūdimys atsiduria po vandeniu. Iš viso mieste įkurti penki oficialūs paplūdimiai. Nudistų pamėgta Playa del Confital, bangų netalžomas Playa de las Alcaravaneras pamėgtas poilsiui su mažais vaikais, jūros gėrybių restoranų apsuptas Playa de la Puntilla ir vietinių pamėgtas Playa de la Laja.

Paplūdimys, Gran Kanaria

Jei nusistovi karšti orai, vietiniai ir turistai kviečiami apžiūrėti Gran Kanarijos botanikos sodus. Miesto sodas Ciudad Jardin ir Doramos parkas – viena populiariausių vietų. Pačiame miesto centre XIX amžiaus pabaigoje sodą įkūrė britai. Tai prabangi gyvenimo ir poilsio oazė pačiame mieste. Doramos parke visus metus trykšta fontanai, žydi kaktusai, vietinės salos gėlės ir įrengtos aikštelės mažiesiems. Sodinant parką buvo planuojama čia įrengti miesto zoologijos sodą, tačiau šios minties atsisakyta. Besižvalgydami parke tikrai pamatysite ir vietinių gyvūnų, žuvų, varlių ir plaukiojančių gulbių. Doramos parke sekmadieniais vyksta kanarietiškos muzikos vakarai.

Kainos Las Palme

Pandemijos metu apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų kainos kiek sumažėjo. Nakvynę galite rasti nuo 10 eurų už lovą hostelyje iki kelių šimtų eurų už kambarį penkių žvaigždučių viešbutyje. Beje, pandemijos metu kai kurių veikiančių 5 žvaigždučių viešbučių kainos prasideda nuo 50  eurų už kambarį su pusryčiais.

Viešbučio balkonai, Gran Kanaria

Autobuso bilietas kainuoja 1.40 EUR, o taksi mieste nuo 0.64 EUR už kilometrą. Maisto prekių parduotuvėse kainos panašios kaip Lietuvoje. Litrą pieno nusipirkti galite už 90 euro centų, pjaustyti mėsos gaminiai atsieis nuo 5 iki 15 eurų už kilogramą, Aukščiausios rūšies fermentinis sūris – 9.20 eurų už kilogramą. Žinomų alaus daryklų alaus butelis – 1.30, vietinių gamintojų – 0.70 centų. Vyno butelis kainuos apie 4 eurus. Espreso kavos puodelis kainuoja eurą, o kava su pienu ar kapučino – 1.50  EUR.

Kelionių IDĖJOS

Meniu