fbpx

Vilnius skelbia šios vasaros turizmo sezono šūkį – „Poilsis, po kurio reikės pailsėti”

Norintiems turiningai paatostogauti aktyvias ir kultūrinių patirčių kupinas atostogas siūlo ne tik populiarūs Lietuvos kurortai, bet ir Lietuvos sostinė. Šią vasarą Vilnius kviečia prieš poilsį kurortuose pirmiausiai atvykti paatostogauti sostinėje – nuo birželio 17 d. startuoja vietinio turizmo skatinimo kampanija „Poilsis Vilniuje, po kurio reikės pailsėti“. Pasirodo, miestas tikrai turi kuo nustebinti net visko mačiusius keliautojus – čia siūlomi teminiai atostogų savaitgaliai, kurių metu vyks įvairūs pramoginiai renginiai, į svečius kvies nauji muziejai ir lankytinos vietos, o viešbučių svečių lauks siurprizai.

Pakeliui į kurortą – pramogos Vilniuje

Šią vasarą Vilnius tampa viena patraukliausių trumpų savaitgalio atostogų destinacijų. Užuot konkuravusi su lietuvių pamėgtais poilsiniais kurortais, sostinė prisideda ir prie jų populiarinimo – kviečia pasimėgauti poilsiu Neringoje, Druskininkuose, Birštone bei Palangoje, prieš tai užsukant į Vilnių.

„Atostogos Lietuvoje – šiemet tai bus dažno vilniečio vasaros projektas. Reaguodamas į tokią situaciją, Vilnius nusprendė šiemet prisidėti prie lietuviškų kurortų populiarinimo ir kartu pasiūlyti beprotiškai aktyvias dienas prieš atostogas – pavarkite Vilniuje nuo kultūros, nuo renginių, nuo įspūdžių, nuo maisto skonių. O tada – pirmyn atgauti jėgų į puikius lietuviškus kurortus“, – sako Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Remigijus Šimašius

Teiks specialius pasiūlymus

Į Vilnių šį sezoną verta atvykti bent su viena nakvyne, atrasti naujas ir netikėtas vietas bei dalyvauti renginiuose. Prieš keliaujant į poilsinius kurortus, sostinė kvies išbandyti specialius savaitgalio pasiūlymus, dedikuotus įvairioms temoms – Meno mylėtojų savaitgalis, Savaitgalis su vaikais, Romantiškas savaitgalis, Savaitgalis „ant kojų“, Gastro savaitgalis ir kitų siūlymų pagal skirtingus poreikius. Šie pasiūlymai apims svarbiausias Vilniaus veiklų ir pramogų grupes – naujienas ir unikalias patirtis, aktyvų laisvalaikį ir ekskursijas, nuotaikingus renginius ir meną, taip pat gastronomiją.

„Pastebime tendenciją, kad neretai keliaujantys su vaikais, pristinga idėjų, ką galėtų nuveikti mieste. Be to, neretai keliautojai veiklos paieškose pasimeta ir užklupus prastam orui. Dėl šios priežasties mes atostogautojams siūlome jau paruoštus pasiūlymus, iš kurių jie galės išsirinkti, kokio poilsio ar pažinimo nori – galbūt „išvaikščioti Vilnių” ir pažinti jį taip aktyviai, kad po to norėsis kojas ištiesti pajūrio smėlyje, galbūt ragauti tiek gardžiausių gastronominių šedevrų, po kurių norėsis mineralinio vandens, o gal dalyvauti renginiuose ir pamatyti tiek reginių, kad po to reikės atpalaiduojančio masažo. Vilniuje atrasite naujas pramogas, traukos vietas ir patirsite tikrą įspūdžių audrą, kurią numalšinti padės tik rami jūra“, – sako „Go Vilnius“ vadovė Inga Romanovskienė.

Vilniuje – nauji traukos taškai

Atostogų pradžiai Vilnių pasirinkę poilsiautojai nustebs, kiek naujų patrauklių vietų atsirado per karantino laikotarpį. Pavyzdžiui, neseniai lankytojams duris atvėrusiame Lukiškių kalėjime ekskursijos vyks ne tik dieną, bet ir naktį. Keliautojų dėmesį atkreips ir visai šalia Vilniaus senamiesčio traukos vieta jau spėjęs tapti naujas rajonas Paupys, kuriame įsikūręs žaliuojantis turgus, jaukios krautuvėlės, Vilnios krantinė smagiems pasivaikščiojimams.

Patirti naujų įspūdžių kvies ir nauji muziejai – išskirtinumu nustebins ,,Istorijų namai” ir ,,Vilniaus muziejus”, o ieškantys kitokių patirčių galės patyrinėti milžiniško užsienio dėmesio sulaukusį projektą „Portalas“, leidžiantį tiesiogiai susimojuoti su žmonėmis Liubline, Lenkijoje. Taip pat bus galima aplankyti bunkerį, pakilti į Televizijos bokšto apžvalgos aikštelę ar apsilankyti lėktuvų stebėjimo aikštelėje.

Sostinėje nenuobodžiaus ir gurmanai, nes vasarą Vilniuje atgyja terasos, lauko kavinės, naujos renginių erdvės. Mėgstantys ragauti kviečiami užsukti į unikalioje vietoje įsikūrusį ,,Senatorių pasažą”, išbandyti siūlomas grilio vietas ar „pop-up“ vakarienes viešbučiuose. Savaitgaliais vilios įspūdingi renginiai: Oro balionų varžybos „Karaliaus Mindaugo taurė 2021“, festivalis „Naujasis Baltijos šokis“, „Open House Vilnius“, Gatvės teatrų festivalis „SPOT“, Gatvės muzikos diena, Kristupo festivalis, Šviesų festivalis, Velomaratonas, Kultūros naktis ir kiti renginiai.

Intensyviems savaitgaliams ruošiasi ir viešbučiai

Po aktyvių pramogų Vilniuje keliautojų lauks sostinės viešbučiai, parengę specialius viešnagės pasiūlymus – užsisakius nakvynę kampanijos siūlomuose viešbučiuose, poilsiautojų lauks vaisių kokteiliai ar užkandžiai kambariuose, kitos dovanos, o vaikai bus vaišinami skaniausiais Vilniuje ledais. Tuo tarpu planuojančių atvykti savaitgaliui dviese lauks bilietai į ekskursijas po naują turistų traukos centrą – Lukiškių kalėjimą.

Išsirinkti sau patraukliausią pasiūlymą jau galima svetainėje www.savaitgalisvilniuje.lt. Pasiūlymai galioja nuo birželio 17 iki rugsėjo 30 d. Vietinio turizmo skatinimo kampaniją „Poilsis Vilniuje, po kurio reikės pailsėti“ pristato Vilniaus miesto savivaldybė ir Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūra „Go Vilnius“.

Kelionių IDĖJOS

Meniu