fbpx

Frankfurtas – ne tik tarpinė stotelė pakeliui į tolimus kraštus. Kodėl verta stabtelėti Europos finansų sostinėje?

Kas pirmiausia šauna į galvą, išgirdus Frankfurto pavadinimą? Europos Centrinis bankas, tarptautinės parodos ir mugės, dangoraižiai ir didelis oro uostas, iš kurio jungiamaisiais skrydžiais galima skristi į bet kurį pasaulio kraštą. Dauguma aistringų keliautojų yra bent kartą tame oro uoste pabuvoję, o štai apžiūrėti miestą daugelis nesivargina – jei nėra verslo reikalų ar asmeninių priežasčių, ką gi tame dideliame ir pilkame Frankfurte veikti?

Pasirodo, veikti yra ką – Europos finansų centras keliautojų be reikalo laikomas tik nuobodžia tarpine stotele. Jei galite, skirkite Frankfurtui dieną ar dvi – miestas tikrai pateiks ne vieną staigmeną.

Pirmiausia – Frankfurtas yra nuostabiai patogus. Vokietija pateisina savo reputaciją, viskas gerai organizuota: nuo oro uosto iki centrinės stoties – mažiau nei 15 minučių traukiniu, o nuo stoties iki senamiesčio galima nueiti pėstute. Tiesa, teks pereiti nelabai patrauklų Haupbanhofsviertel (arba tiesiog – stoties) rajoną, kita vertus, būtent jame yra daugiausia pigių (ir visiškai saugių bei tvarkingų) hostelių ir nebrangių užkandinių. Vietinių teigimu, Haupbanhofsviertel nėra pavojingas, tai tiesiog raudonųjų žibintų kvartalas, kuriame pilna sekso klubų, o gatvėse slampinėja benamiai, narkomanai ir naktinės (ir dieninės) plaštakės, bet šios žmogystos visai neagresyvios prie turistų nelenda.

O vos už kelių žingsnių laukia visai kitoks Frankfurtas (kontrastų miestas – klišė, bet čia ji norom nenorom digteli į galvą) – į dangų šauna stikliniai dangoraižiai, šaligatviais skuba kostiumuoti jų darbuotojai, atrodo, kad švara, tvarka ir vokiškas organizuotumas tiesiog tvyro ore. Paradokslu, bet netoli visai neglamūriško stoties rajono yra ir blizgių prabrangių butikų pilna Goethestraße gatvė – pasiturinčių “shopaholikų” rojus, ir labai elegantiška senoji miesto opera. Kiek tolėliau – pagrindinė miesto aikštė Hauptwache, kur laukia dar vienas pirkinių mėgėjų magnetas – “Galeria Kaufhof” prekybos centras, bet jame reikia apsilankyti ne dėl (arba ne tik dėl) pirkinių, o todėl, kad viršutiniame aukšte yra įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria puikus senamiesčio vaizdas. Yra ir restoranas – brangus, tačiau patekti į apžvalgos aikštelę nekainuoja nieko. Puiki alternatyva Frankfurto įžymybei Main bokštui, nuo kurio irgi galima apžvelgti miestą, tik ne už dyką – bilietas kainuoja apie 7 Eur. Beje, dar šis tas apie pirkinius – centrinėje miesto dalyje yra nedidelis turgus – Kleinmarkthalle. Iš išorės – blankus stačiakampis pastatas, o viduje – tikra gurmanų oazė, čia galima nusipirkti ir vokiškų, ir užsienietiškų delikatesų, užkąsti, išgerti kavos ar tiesiog paganyti akis. Kas nori kažko labai vokiško – prašom, laukia specializuotos dešrų ir dešrelių krautuvėlės, kur čia pat ir gaminamos grasiosios frankfurters dešrelės.

Pakaks pirkinių ir dešrelių, o kaip gi senamiestis? Franfurtas jį turi, kad ir nediduką, bet tie, kas nori tipiško vokiško senamiesčio su raudonų plytų pastatais, akmenimis grįstomis aikštėmis ir suvenyrų parduotuvėlėmis bei jaukiomis kavinukėmis jį ras – seniausioji miesto dalis, Römerberg, išsidėsčiusi aplink Römer aikštę. Katedra, rotušė, keletas bažnyčių ir vienuolynų – viskas labai gražu, fotogeniška, anaiptol ne pilka ir visai jauku – Frankfurtas maloniai nustebina. Pasirodo, jis gali būti net romantiškas – virš Maino upės nutiestas dailutis pėsčiųjų tiltas Eiserne Steg, nukabinėtas spynelėmis su įsimylėjėlių vardais – populiari vieta fotografuotis koketiškoms asmenukėms ir romantiškoms porelių nuotraukoms.

Kitoje tilto pusėje – Sachsenhausen, viena seniausių miesto dalių, kurią iš esmės sudaro kelios gatvelės, dieną – tylios, vakare čia atgyja barai ir aludės. Jei lankysitės Frankurte šeštadienį, Sachsenhausen’e palei upę pamatysite sendaikčių turgų, geriausia į jį užsukti apie vidurdienį, kai prekyba vyksta aktyviausiai.

Dar Frankfurte galima pasivaikščioti Maino paupiu, o jei patinka muziejai užsukti į Museumsufer rajoną, kur pilna muziejų kiekvienam skoniui – Architektūros muziejus Kino muziejus, Ikonų muziejus… ir daugybė kitų. Geras variantas, jei oras prastas, likote mieste ilgiau nei vienai dienai arba domitės kultūra. Apskritai kultūrinis gyvenimas čia verda, o pats miestas maloniai nustebina savo įvairove – jame klesti anaiptol ne vien bankininkai ar rimtaveidžiai verslininkai, čia puikiai jaučiasi ir studentai, ir gausybė užsieniečių iš įvairiausių pasaulio kraštų – pasirodo, Frankfurtas yra vienas kosmopolitiškiausių Vokietijos miestų, o tai garantuoja kultūrinę įvairovę su visais jos teikiamais privalumais. Ir dar vienas šaunus dalykas – nors pats miestas didelis ir įvairus ir skirtingus jo rajonus galima tyrinėti ilgai, senoji jo dalis – labai kompaktiška, taigi, jei turite laiko tik greitam vizitui, per dieną spėsite pamatyti viską, kas Frankfurte gražiausia. Gerų įspūdžių!

Kelionių IDĖJOS

Meniu