fbpx

Solo kelionės: kokias kryptis geriausia rinktis pirmą kartą keliaujant vieniems?

Kelionės yra puikus būdas praleisti laiką su šeima, pasilinksminti su draugais ar stiprinti ryšį su antrąja puse. Tačiau jei norisi pabėgti nuo visko ir visų, puikia išeitimi tampa solo kelionės. Jos tapo itin aktualios dabar, kai dėl galiojančių judėjimo ribojimų vieni žmonės gali laisviau keliauti į užsienio šalis, o kitiems vis dar galioja daugiau suvaržymų. Pasak kelionių organizatoriaus „Novaturas“, didžiausiu tokių kelionių privalumu tampa laisvė nepriklausomai planuoti savo dienotvarkę, geriau pažinti vietinių šalies gyventojų kasdienybę ir pasimėgauti laiku sau. Tad jei iš tiesų nusprendėte išbandyti tokį kelionės būdą ir artimiausių atostogų metu visą dėmesį sutelkti į save, kokią kryptį geriausiai pasirinkti pirmiems tyrinėjimams?

Corfu

Solo kelionės – nepertraukiamas laikas savo pomėgiams 

Žmonių, besirenkančių solo keliones, motyvai gali būti įvairūs – vieni nori geriau pažinti patys save ir įveikti išsikeltus iššūkius, kiti nori pailsėti nuo įprastos rutinos ir bendravimo, dar kitiems toks būdas padeda turėti gilesnę kultūrinę patirtį. Vienų keliaujančių žmonių kelionės neretai būna ilgesnės, jie dažnai vyksta ir į „darbostogas“ – atvykę į užsienio šalį ir dirba, ir ilsisi.

Nepaisant to, daugelis žmonių, kurie niekada nėra keliavę vieni, savo pirmąją solo kelionę dažnai apibūdina kaip dvasinių atradimų patirtį – nauja aplinka, kurios neužgožia kelionių palydovo išankstiniai nusistatymai, skonis ar pageidavimai, gali tapti svaiginančia patirtimi. Be to, solo kelionės suteikia galimybę pasilepinti ir skirti visą laiką tik sau ir savo pomėgiams, turėti privatumo ir daugiau vietos spontaniškumui, leidžia patiems spręsti, kaip koreguoti savo planus.

Jei norite keliauti vieni, tačiau nežinote, nuo kokios šalies geriausia būtų pradėti, „Novaturas“ dalijasi keliomis solo turistų pamėgtomis – artimosiomis ir labiau egzotinėmis – kryptimis, kuriose keliaudami jausitės saugiai, patogiai ir nenuobodžiausite.

Montenegro

Juodkalnija – nepamirštami žygiai kalnuose 

Jei pirmą kartą keliaudami vieni jaučiatės nedrąsiai – geriau rinkitės Europos kryptį. Solo keliautojų pamėgta netolima kryptis – Juodkalnija. Čia žavi didinga gamta – greitai tekančios upės, kalnai ir skaidrūs ežerai, tad vienas geriausių būdų mėgautis šią šalimi – leistis į žygius, aplankyti nacionalinius parkus ir įlankas, braidžioti smaragdinėmis pakrantėmis.

Kone penkis kartus už Lietuvą mažesnė šalis turi 117 paplūdimių, kuriuos skalauja šilta Adrijos jūra. Maudynėms ir vandens sportui rekomenduojama skirti nemažai laiko. Nepamiršti vertėtų ir Juodkalnijos kultūrinio paveldo – šalies istorija yra ilga ir įvairiaspalvė, tai liudija senoji architektūra ir miesteliai, kuriuose galima pasijusti, lyg nukeliavus į praeitį.

Išbandžius žygius kalnuose ir kitas aktyvias veiklas, pailsėti Juodkalnijoje kviečia kurortinis miestelis Tivatas, įsikūręs pačiame Kotoro įlankos viduryje. Į jį keliautojus itin traukia pramogų gausa. Čia veikia oro uostas ir šurmuliuoja prabangių jachtų savininkų pamėgtas Porto Montenegras, galima apžiūrėti Gėlių salą (Ostrvo Cvijeća), autentišką Gornja Lastvos kaimelį, Šv. Nikolo salą ir garsųjį Plavi Horizonti paplūdimį. Kurorte vyksta ir svarbūs bei populiarūs kultūros renginiai, pavyzdžiui, Bocarskos olimpiada ir vasaros festivalis (Letnje Feste). Mėgstantiems naktinį gyvenimą ir vakarėlius, Tivato kavinės bei barai siūlo pašėlti iki paryčių, o smagių vakarėlių gerbėjus taip pat vilioja netoli esantys Donja Lastvos, Krašičio ir Seljanovo kurortai.

Graikija

Graikijos salos – įvairovė ir vietinių šiluma

Dar viena kryptis, kurioje nuolat galėsite mėgautis saule – Graikija. Nors ir žemyninė Graikijos dalis turi, ką pasiūlyti keliautojams, visgi labiau rekomenduojama aplankyti ją supančias ir turistų pamėgtas salas, kuriose keliaudami vieni tikrai jausitės saugūs ir nenuobodžiausite. Viena gražiausių Graikijos salų – Kefalonija. Jei lyginsime su kitomis Graikijos žvaigždėmis, tokiomis, kaip Kretos, Rodo ar Santorini salomis, tai Kefalonija – vis dar mažai girdėta ir ištyrinėta. Tačiau sala tikrai turi kuo pasigirti – pribloškiantis kraštovaizdis, pasakiškas oras, graikiška virtuvė, vietinių draugiškumas, skaidraus vandens pakrantės ir įspūdingo grožio paplūdimiai, kurie pakeri kiekvieną. Salos miestelių gatvėse dažniau sutiksite ne automobilius, o ožkas su varpeliais po kaklu, galėsite pasigrožėti žirgų kaimenėmis.

Kefalonijoje galima aplankyti unikalų gamtos stebuklą – Melisanio urvą, kuriame yra požeminis ežeras. Ryškiai mėlynų ir žalsvų spalvų ežerą supa medžiai ir žaluma, o požeminiu tuneliu į vietą patekę atvykėliai kviečiami ežere pasiplaukioti valtelėmis. Mėgstantiems aktyvų poilsį rekomenduojama keliauti į Nacionalinį parką salos kalnuose. Geriausias būdas pažinti šią vietą – sėsti ant keturračių ir ieškoti laukinių arklių. Šiame parke randami ir ypatingieji juodieji medžiai, kurie auga tik šioje saloje, niekur kitur šių medžių nerasite.

Kita solo kelionėms itin tinkama Graikijos sala – Korfu. Joje pirmiausia rekomenduojama aplankyti sostinę Kerkyrą, kurioje akį traukia kontrastų kupina architektūra. Kerkyros rotušė ir miesto tvirtovės – venecijiečių palikimas, o Listono kavinių zona primena Paryžių. Mieste taip pat veikia įvairių muziejų, žavi bažnyčios, rūmai, čia įsikūręs ir Jonijos universitetas, tad kas dieną galima pasinerti į vis įdomesnius istorinius maršrutus. Tačiau ne ką mažiau žavingi ir salos kurortai. Jei norite savo solo atostogas leisti prabangiai, rinkitės vakarinėje pakrantėje įsikūrusius Kontokalio ir Guvijos kurortus, kuriuose galima pamatyti prabangias jachtas, pasimėgauti SPA paslaugomis ir pasimėgauti saule paplūdimiuose.

Algavarė

Portugalija – gurmanų rojus 

Dar viena puiki kryptis pirmą kartą vykstant keliauti vieniems – Atlanto vandenyno skalaujama Portugalija. Portugalijoje apstu festivalių, religinių švenčių ir mugių, dėl kurių sustoja visas miesto ar miestelio gyvenimas, tad čia jūsų laukia tikra kultūrinė patirtis. Portugalams būdingas saudade – ilgesys, kurį geriausiai perteikia ypatingas dainavimo stilius fado. Šalyje taip pat galima išvysti bulių kautynes, vadinamas tourada – švelnesnį ispaniškos koridos variantą.

Portugalija itin patiks tiems, kurie naujas vietas mėgsta pažinti per virtuvę. Ši šalis itin garsi savo gastronominiu pasauliu, ypač jūros gėrybėmis ir desertais, tad galėsite leisti į skonių pažinimo kelionę. Ne mažiau ypatingas ir portugališkas vynas – vietiniu pasididžiavimu laikomo vyno siūlo paragauti daugelis šalies restoranų.

Šalyje verta aplankyti sostinę Lisaboną, turistų pamėgtus miestelius Porto ir Faro. Šalia pastarojo apsistoti ilgesniam laikui kviečia Algarvės regionas, kuriame įsikūrę vienas už kitą jaukesni kurortiniai miesteliai. Pavyzdžiui, Vakarinėje Algarvės dalyje, apie 75 km nuo Faro oro uosto esantis kurortas Alvoras poilsiautojams siūlo puikiai suderintą tradicinio žvejų kaimelio ir modernaus kurorto gyvenimą. Uždaros, siauros gatvelės išlaikė autentiškumą iki šių dienų, o jose dabar įsikūrę nedideli gyvos muzikos barai ir įvairūs restoranėliai. Čia poilsiautojai gali rinktis iš ilgo ir atviro smėlio paplūdimio bei mažų, tarp uolų išsidėsčiusių įlankėlių.

Balis

Balis – egzotiška dvasinė patirtis

Jei, vis dėlto, pirmą kartą keliaudami vieni nebijote eksperimentuoti ir norite pasinerti į visiškai naują kultūrą – keliaukite į Indonezijos salą Balį. Balio sala dažnai vadinama dievų sala. Šį vardą ji gavo dėl unikalaus grožio ir atmosferos, kurios patirti keliautojai plūsta iš viso pasaulio. Sala garsėja nuostabiais paplūdimiais, gražia vulkaninės kilmės gamta, įspūdingomis šventyklomis, neįtikėtinai draugiškais vietiniais ir fantastiškomis jogos bei meditacijų praktikomis.

Ši kryptis puikiai tiks tiems keliautojams, kurie nusprendė keliauti vieni gilesniam dvasiniam savęs pažinimui. Balio salos gyventojai tiesiog užburia nuoširdžiomis šypsenomis, nes didžioji dalis vietinių yra hinduistai – ši religija propaguoja ypatingą dvasinę ramybę ir gerumą vienas kitam. Tai geriausiai perteiks apsilankymas vienoje iš gausybės jų šventyklų, įspūdingų ne tik atmosfera, bet ir architektūra.

Tačiau saloje žavi ne tik dvasinę ramybę spinduliuojantys žmonės bei architektūra, bet ir gamtos grožis. Ją itin patogu apžiūrėti po salą važinėjantis motoroleriu, kurį paprasta išsinuomoti daugelyje nuomos punktų. Čia pakeri žaluma ir ja padengtos kalvos, mėlyna jūra ir smėlėti paplūdimiai, besidriekiantys ryžių laukai. Šalia Balio yra ir keletas nedidukių salų, į kurias labai patogu nuplaukti iš bet kurio taško. Itin populiari tarp keliautojų yra miela Gili salų trijulė. Gili Meno siūlo ramų poilsį norintiems gerai išsimiegoti ir pailsėti, Gili Travanganas – gerą dozę pramogų nenustygstantiems vakarėlių liūtams, o Gili Airas – idealią pramogų bei poilsio harmoniją ieškantiems balanso.

Patarimai pirmai solo kelionei

Jei jau nusprendėte planuoti pirmąją savo solo kelionę, pasiruošimą gali lydėti ir malonus jaudulys, ir nežinia. Štai keli patarimai, kurie padės suplanuoti sklandžią ir smagią vienišiaus kelionę:

1. Pasitikėkite savimi

Vieni keliaujate pirmą kartą – normalu jaustis šiek tiek sutrikus. Būkite atviri sau ir aplinkai – drąsiai tyrinėkite tai, kas jums atrodo įdomu, net jei nukrypstate nuo pradžioje susidaryto maršruto ar plano.

2. Suplanuokite svarbiausias detales iš anksto

Tam, kad kelionėje patirtumėte kuo mažiau rūpesčių, svarbiausiems dalykams pasiruoškite iš anksto. Užsisakykite nakvynės vietą ir pasidomėkite, ar joje bus pasirūpinta maitinimu, o jei ne – paieškokite netoliese esančių kavinių ar restoranų. Pasidomėkite viešojo transporto tvarkaraščiais, prekybos vietų ir kitų įstaigų darbo laiku. Susidarykite kelionės tikslų sąrašą – ką būtinai norite nuveikti išvykos metu ir pagal jį susidėliokite preliminarią dienotvarkę. Tačiau būtinai palikite vietos spontaniškumui – galbūt atvykę į pirmą kartą lankomą šalį atrasite kažką įdomesnio, nei buvote sugalvoję iš anksto. Geriausiai vienai dienai suplanuoti vieną konkretų tikslą, o kitą laiką skirti netikėtiems atradimams ir maloniam klaidžiojimui.

3. Bendraukite

Nors jūsų kelionės tikslas yra pakeliauti vienam, tačiau vienišu tikrai nesijausite, jei tik būsite atviras pašnekesiams su vietiniais gyventojais. Nebijokite pokalbį pradėti pirmi – galbūt užmegsite naujas malonias pažintis ir turėsite galimybę apie lankomą šalį sužinoti iš vietinio gyventojo lūpų.

4. Dalyvaukite bendrose ekskursijose

Keliaujant vienam aplankyti visas lankomas vietas gali tapti iššūkiu. Pasidomėkite organizuojamomis grupinėmis turistinėmis ekskursijomis – jų metų patogiai aplankysite tas vietas, kurias turbūt ir taip jau turėjote savo tikslų sąraše.

5. Neišlaidaukite nakvynei

Jei jūsų kelionės tikslas yra tyrinėti lankomus šalies objektus, tikriausiai viešbutyje laiko praleisite mažai. Galbūt neverta ir išlaidauti – keliaujant vienam nuomotis apartamentus viešbutyje ir taip gali būti brangiau, tad pasidomėkite ekonominės klasės viešbutukais. Jie neretai būna arčiau miesto centro, tad ne tik sutaupysite, bet ir jausitės jaukiau bei saugiau.

6. Pasitarkite su profesionalais

Jei jums atrodo, kad solo keliones galima susiplanuoti tik pačiam, nustebsite, kiek daug jums gali patarti kelionių pardavimo agentai. Jie parekomenduos tinkamiausią viešbutį, patars dėl vertingiausių ekskursijų ir kaip geriausia keliauti po pasirinktą šalį. Ir, žinoma, suteiks visą reikalingą saugumo informaciją, kad kelionė būtų sklandi vos įkėlus koją į lėktuvą.

Kelionių IDĖJOS

Meniu