Pastaraisiais metais vis daugiau keliautojų išdrįsta keliauti be kompanijos – kitaip tariant, renkasi solo keliones. Nesunku išskirti pagrindinius tokių kelionių privalumus – nereikia derintis prie iš anksto numatyto kelionės grafiko ir kitų keliautojų poreikių, padidėja tikimybė užmegzti draugystes su vietiniais, galų gale, galima daugiau laiko skirti kokybiškam poilsiui. Vis dėlto, jeigu iki šiol vieni nekeliavote, vertėtų atkreipti dėmesį į keletą patarimų, kuriais pasidalinsime šiame straipsnyje.
Svarbiausia – saugumas
Ar tikrai vienam keliauti saugu? To dažniausiai klausia tie, kurie niekada tokio keliavimo būdo nebandė. Tam, kad užkirstumėte kelią galimiems pavojams, vertėtų pasirūpinti keliais dalykais – kelionių draudimu, artimųjų informavimu ir saugiu asmeninių daiktų laikymu.
Visų pirma, prieš išvykstant į kelionę, patariame įsigyti kelionės draudimą. Tikėtina, kad jo panaudoti neteks, tačiau sužeidimų ar traumų atveju, draudimo įmonė padengs reikalingas gydymo išlaidas.
Taip pat, praneškite šeimos nariams ar artimiems draugams, kur apsistosite. Tikrai nereikia raportuoti kiekvieno žingsnio, tačiau, jei nutolstate nuo miesto, informuokite artimuosius. Taip pat, patartina išsisaugoti Lietuvos ambasados lankomoje šalyje kontaktus.
Galiausiai, saugokite asmeninį turtą. Nelaikykite pinigų lengvai atidaromuose kuprinės skyreliuose, saugiai paslėpkite asmens dokumentus. Jei keliaujate į kišenvagių pamėgtus miestus, būkite itin budrūs.
Patikrinkite gyvenamosios vietos įvertinimus
Nors solo kelionės dažniausiai siejamos su spontaniškumu, vis dėlto, rekomenduojame pasidomėti vietos, kurioje apsistosite, kokybe.
Skirkite pakankamai laiko perskaityti ankstesniųjų lankytojų atsiliepimus, peržiūrėkite jų įkeltas nuotraukas. Rinkitės tą viešnagės vietą, kuri gerų atsiliepimų turi kur kas daugiau nei neigiamų.
Taip pat, prieš užsisakydami viešbutį ar privatų butą, išsiaiškinkite, ar turėsite WiFi ryšį (jo prireiks tiek bendraujant su artimaisiais, tiek planuojant būsimas kelionės dienas), ir ar į viešnagę įskaičiuoti pusryčiai.
Iš anksto pasidomėję gyvenamąja vieta išvengsite nemalonių netikėtumų ir protingai investuosite kelionei skirtus pinigus.
Kelkitės anksčiau už turistus
Jei lankote turistų mėgstamas vietoves, dieną pradėkite anksti. Kadangi keliaujate be kompanijos, nereikės laukti snaudžiančiųjų ir nepraleisite galimybės aplankyti gražiausias miesto vietas iki tol, kol jas užplūs turistai.
Negana to, ankstyvą rytą užsukę į vietinę kavinę puodelio kavos, galėsite pavartyti vietinę spaudą ir persimesti keliais žodžiais su kavinės savininkais. To tikrai nepadarytumėte turistų perpildytoje kavinėje.
Beje, jei kelionių įspūdžius mėgstate įamžinti, rytinė saulė, kaip ir auksinė vakaro valanda, tam puikiai tiks.
Išmokite kelias pagrindines frazes
Kad ir kur bekeliautumėte, pasiruoškite bent kelias frazes vietos kalba. Pakaks išmokti pasisveikinti, prisistatyti, padėkoti ir pasiteirauti, ar žmogus kalba angliškai.
Kai kuriose valstybę pakalbinę vietinius anglų kalba prieš tai nepasiteiravę, ar šie ja kalba, galite sulaukti pikto žvilgsnio ar grubaus atsako kalba, kurios nesuprasite.
Tuo tarpu, prabilę, kad ir laužyta vietos kalba, parodysite pagarbą vietiniams ir, tikėtina, sulauksite nuoširdžios pagalbos.
Apšilkite kojas
Jeigu iškart leistis į dviejų mėnesių kelionę neramu, pradėkite nuo trumpos, dviejų-trijų dienų viešnagės. Ją galite rinktis tiek kitame Lietuvos mieste, tiek vienoje iš Europos sostinių.
Atvykę į naują vietą kliaukitės intuicija – klaidžiokite miesto gatvėmis, užsukite kavos į vietinę kavinę, pakalbinkite padavėją ar kitus keliautojus.
Kelios dienos be kompanijos padės suprasti, ar solo keliavimas jums priimtinas ir įdomus.
Taigi, solo kelionės – puiki galimybė geriau pažinti lankomas vietas, ten gyvenančius žmones ir save. Apgalvokite straipsnyje išvardytus patarimus ir, garantuojame, puikiai praleisite laiką.