fbpx

Informacija keliaujantiems į Egiptą

Atnaujinta: 2021-11-28 20:20

Reikalavimai atvykstantiems į Egiptą keleiviams dėl COVID-19

Mums rūpi mūsų keliautojų saugumas, todėl rekomenduojame susipažinti su šia saugumo informacija keliaujant į Egiptą.

Egiptas, Lietuvos vyriausybės sprendimu, yra įtrauktas į COVID-19 pandemijos paveiktų šalių sąrašą.

Prieš atvykstant į Egiptą

Visi atvykstantys į Egiptą privalo iki atvykimo į šalį užpildyti sveikatos deklaracijos formą (deklaracijos užpildymo pavyzdį galite pažiūrėti čia) ir turėti atsispausdintą popierinį variantą. Ši forma dažniausiai dar būna surenkama skrydžio į Egiptą metu.

Atvykstantieji į Egiptą visi keleiviai privalo pateikti neigiamą PGR arba antigenų (COVID-19) testo rezultatą patvirtinantį pažymėjimą (anglų arba arabų k.), turintį QR kodą. PGR testą atlikite ne anksčiau kaip prieš 72 val. (3 paras) iki atvykimo į Egiptą. COVID-19 antigenų testas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 24 val. iki atvykimo į šalį. Išimtis taikoma vaikams iki 12 m. amžiaus. Atkreipiame dėmesį, kad 24 ar 72 val. skaičiuojamos nuo mėginio paėmimo, o ne nuo PGR (COVID-19) ar antigenų testo rezultato paskelbimo momento. Pažymėjime yra nurodomas UTC (Coordinated Universal Time) laikas, tad nenustebkite – jis bus dviem valandomis ankstesni, nei laikas Lietuvoje. eSveikatos sistemoje pateikiamas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas (Tyrimų rezultatų pažymėjimas), kuris patvirtiną neigiamą PGR testo rezultatą yra tinkamas dokumentas.

Pažymėjimas/sertifikatas be QR kodo arba vandenženklio yra tinkamas dokumentas tik tuo atveju, jei pateikiamas sertifikato originalas su antspaudu ir gydytojo parašu (galioja tik popierinis originalo variantas).

Egypt health declaration arrival užpildymo pavyzdys

TAIKOMA IŠIMTIS: turintiems baigtą vakcinavimo procesą patvirtinantį pažymėjimą anglų kalba (privalomas QR kodas). eSveikatos sistemoje pateikiamas ES skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas) yra tinkamas dokumentas. Šis dokumentas iš karto yra pateikiamas lietuvių ir anglų kalbomis. Nuo paskutinio skiepo turi būti praėję ne mažiau kaip 14 dienų iki atvykimo į Egiptą. Jei vakcinos schema susideda iš vienos dozės pažymėjime ties Dozės numeris/Iš viso dozių nurodoma – 1/1, jei vakcinos schema susideda iš dviejų, būtinai patikrinkite, kad būtų nurodyta – 2/2. Patartina šį pažymėjimą turėti atspausdintą. Šio dokumento jūsų paprašys registruojantis skrydžiui Vilniaus oro uoste, tik atvykus į oro uostą Egipte, tiek prieš išvykimą registruojantis skrydžiams Egipto oro uoste.

IŠIMTIS NETAIKOMA: COVID-19 liga persirgusiems asmenims, jie privalo prieš atvykstant į Egiptą pasidaryti testą arba būti pilnai vakcinuoti (galioja keliaujant į Šarm el Šeichą). Keliaujant į Hurgadą atvykti galima ir su nebaigtu vakcinavimo procesą patvirtinančiu sertifikatu, jei kartu pateikiamas ir daktaro patvirtintas dokumentas apie persirgtą ir pasveiktą COVID-19 ligą. Vakcinavimo pažymėjime turi būti nurodyta viena iš vienos dozės.

ES skaitmeninis COVID pažymėjimas

Svarbu!

  • Kaukių dėvėjimas oro uostose ir lėktuve yra privalomas.
  • Rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą, kuris dengtų COVID-19 rizikas (tiek kelionių organizatoriai, tiek kelionių agentūra neatsako už turisto pasirinktą medicininių išlaidų (sveikatos draudimo), dengiančio COVID-19 ligos rizikas, pasirinkimą ir sąlygas. Kelionių organizatoriai medicininių išlaidų draudimo neįtraukia į kelionės paketą.

Saugiai keliaukite ir leiskite laiką Egipte

  • Privalomas fizinio atstumo laikymasis ir veido kaukių dėvėjimas viešose ir uždarose vietose, įskaitant valstybinius pastatus, privačius biurus, prekybos centrus, mažmeninės prekybos vietas ir viešąjį transportą, privačius taksi. Už nesilaikymą gali būti taikomos teisinės nuobaudos.
  • Susirgus COVID-19 liga Egipte, viešbučiai izoliuoja asmenis ir padengia apgyvendinimo išlaidas savaitei.
  • Kelionių organizatoriai savo pasveikusiems keliautojams pagal galimybes padės suorganizuoti grįžimą į Lietuvą ir tarpininkaus visais iškilusiais klausimais.

Vizos ir asmens dokumentai

Keliaujant į Egiptą privalu turėti pasą (asmens tapatybės kortelė netinka), kuris galioja ne trumpiau, nei 6 mėn. po grįžimo datos. Pase būti ne mažiau kaip vienas tuščias lapas vizai bei atvykimo/išvykimo spaudams.

Lietuvos Respublikos piliečiams vykstant Egiptą ilsėtis, vizos yra reikalingos, jas gausite oro uostuose.

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos Respublikos piliečiai, vykstantys į Pietų Sinajaus kurortus per Pietų Sinajaus pasienio kontrolės punktus (Šarm el Šeicho ar Tabos oro ar jūrų uostus, Nuveibos jūrų uostą ar St. Catherine oro uostą) ne ilgesniam nei 15 dienų laikotarpiui, yra atleidžiami nuo registracijos ir mokesčio už vizą. Keliaujantys į Pietų Sinajų privalo pateikti patvirtintą viešbučio ar kempingo rezervaciją tiek įvažiuodami į Pietų Sinajų, tiek pareikalavus patikros punktuose. Atvykus į Egiptą tokia tvarka, išvykti iš šalies galima tik per nurodytus Pietų Sinajaus pasienio kontrolės punktus. Tad, jei planuojate ilsėtis tik Šarm el Šeicho kurorte ir niekur toli nuo jo nekeliauti, vizų jums nereikės.

Vizos kaina keleiviui (nepriklausomai nuo jo amžiaus) yra apie 26 €. Konkrečią kainą nustato kiekvienas kelionių organizatorius.

Meniu