fbpx

Nepastebėti Europos miestai, kuriuos verta aplankyti

Londonas, Roma ar Paryžius – miestai, kurių pavadinimus ir populiariausius objektus žino kone kiekvienas keliautojas. Tačiau Europoje gausu dar turistų nepastebėtų vietų, į kurias verta vykti dėl išskirtinės istorijos, architektūros ir siūlomų veiklų. Tokių miestų aplankymas leidžia susipažinti su tikrąja vietine kultūra ir žmonėmis.

VALENSIJA, ISPANIJA

Valensija – tai trečias pagal dydį Ispanijos miestas, įsikūręs prie įlankos, šalia Ibiza ir Palma de Maljorka salų. Dar meno ir mokslo miestu vadinama vieta žavi turistus išskirtine architektūra, gamta, tradicine virtuve bei kultūra. Valensijos vartai ir bokštai, Švč. Mergelės bazilika, Turijos parkas ar Valensijos paplūdimiai – čia gausu dėmesio vertų objektų. Būtent šiame mieste turėsite nepakartojamą progą iš arčiau pažinti Ispanijos kultūrą – aistringi flamenko šokiai, „Fallas“ festivalis, net pačių ispanų prieštaringai vertinama korida ar seniausias Europos turgus, kuriame gausu ne tik šviežių vaisių ar daržovių, bet ir vietinių amatininkų darbų.

INSBRUKAS, AUSTRIJA

Insbrukas yra miestas vakarinėje Austrijoje, prie Ino upės, Alpių slėnyje. Dėl čia egzistuojančio didžiulio slidinėjimo pramogų komplekso, puikiai tinkančio visai šeimai, yra ypatingas žiemos sporto mylėtojų objektas. Dėl išskirtinių trasų Olimpinės žaidynės čia vyko jau net du kartus. Tačiau net ir vasarą mieste gausu kalnų dviratininkų bei laipiotojų. Insbrukas laikomas vienu įspūdingiausių Europos miestų, žavinčių kalnų peizažu, miesto istorija ir architektūra. Vietiniai rekomenduoja aplankyti miesto simboliu vadinamą „Goldenes dachl“, reiškiantį „auksinis stogas“, bei tokias vietas kaip Ambras pilis, Šv. Jokūbo katedra bei Tirolio liaudies meno muziejus.

FERARA, ITALIJA

Ferara yra viduramžių laikus menantis šiaurės Italijos miestas, atlikęs itin svarbų vaidmenį šalies istorijoje. Apie šio miesto prabangą, galią ir estetiką byloja miesto centre esanti „Castello Estence“, reiškianti „Didinga pilis“, tačiau tai – ne vienintelė vieta, kurią privalu pamatyti. Feraros katedra, nacionalinis archeologijos muziejus, „Palazzo dei Diamanti” meno muziejus ar „Massari“ parkas – tik keli itališkame mieste esantys objektai, kuriuos verta aplankyti. Čia taip pat itin aktyvus kultūrinis gyvenimas. Gausu įvairių festivalių kaip „Buskers Festival“, kuris suburia muzikantus iš skirtingų šalių, arba „Balloon Festival“, žinomo kaip vieno didžiausių ir svarbiausių festivalių pasaulyje.

BUDAPEŠTAS, VENGRIJA

Nors Budapeštas yra Vengrijos sostinė, vis dėlto šis miestas neretai užmirštamas kaip puiki vieta turistauti. Budapeštas yra žinomas kaip vienas spalvingiausių ir didžiausių Europos miestų, kuris stebina savo didinga architektūra, turtingu kulinariniu paveldu ir kultūra. Čia siūloma aplankyti žvejų bastioną, iš kurio galima apžvelgti miesto panoramą, tiltą per Dunojaus upę bei neįprastą įvairių architektūros stilių derinį turinčią Vajdahunyado pilį. Ši vieta puikiai tinka ir tiems, kuriuos domina miesto unikalumas ir kultūra, ir tiems, kuriuos vilioja vakarėliai bei triukšmas.

PORTAS, PORTUGALIJA

Portas – miestas, esantis Portugalijos šiaurės vakaruose, prie Atlanto vandenyno, Duero žiočių. Tai – vienas seniausių miestų visoje Europoje, dar vadinamas Portugalijos Paryžiumi dėl savo didelio senamiesčio, žavingų, savo unikalumą išlaikiusių namukų, mažyčių kavinukių, parduotuvėlių, vyninių bei gatvelių. Tiesa, miestas puikiai tinka ir tiems, kurie žavisi miestietiška architektūra – su senovine architektūra čia kontrastiškai žaidžia milžiniškų pastatų, tiltų, prekybos centrų, aikščių ir naktinių klubų gausa. Nors antro pagal dydį Portugalijos miesto simboliu yra tapęs Dom Luis tiltas, čia privalu aplankyti ir Bolsa rūmus ar Sao Francisco bažnyčią.

Europoje gausu vietų, kurios įrodo, kad turistų gausa ne visuomet atitinka miesto unikalumą. Dažnai mažiau turistų įvertinti miestai ne tik leidžia sutaupyti pinigų, bet ir suteikia galimybę įgyti nepakartojamas patirtis.

Kelionių IDĖJOS

Meniu