fbpx

Kur Lietuvoje pasislėpti nuo miesto?

Besikeičiant kelionių planams ir tvyrant nežinomybei kada vėl gyvensime taip, kaip esame įpratę, namų sienos vis labiau ir labiau ima slėgti, tarsi mažėja ir traukiasi. Norisi palepinti save naujomis patirtimis, dar neatrastais vaizdais bei vietomis. Išmindžiotas miestų gatves, Lietuvoje taip paprasta pakeisti atokiais gamtos kampeliais. Kitą kartą, juose net gali nustebti: „jausmas tarsi būtum užsienyje“. Lietuva turtinga miškingomis vietomis bei nuostabiomis ežerų pakrantėmis. Ieškantys kur pasislėpti nuo miesto, čia suras daug netikėtų sprendimų.

Vaikas su šuniuku žiemą miške

Trumpos iškylos gamtoje

Ar spiginant vasaros saulei, ar nosį gnaibant šaltukui smagu paiškylauti lauke. Žiemą tikrai pravers šilti batai, bei termosas arbatos, bet ir įspūdžių susikaups dar daugiau nei vasarą. Surengti trumpas iškylas galima beveik kiekvienoje stovyklavietėje, tačiau, kad nereikėtų ilgai klaidžioti miško takeliais, štai keli pasiūlymai esantys netoli didžiųjų Lietuvos miestų:

Girionių poilsiavietė įrengta ant Kauno marių kranto. Poilsiavietėje galima rasti nuo lietaus ar sniego saugančias medines stogines ir patogius miško baldus. Tokio vaizdo, kuris atsiveria iš šios vietos, reikia gerai paieškoti. Kitame Kauno marių krante – nuostabus Pažaislio vienuolynas.

Platelių ežero pušynuose slepiasi stovyklavietė „Paežerė“. Patogu, kad prie stovyklavietės yra asfaltuotas privažiavimas, o prie kiekvienos iš pavėsinių privesta elektra. Po sočių pietų stovykloje, galima išbandyti jėgas žygiuojant Paplatelės pažintiniu taku. Kiek ilgesnis nei 2 km takas vingiuoja miškingomis kalvomis ties Sultekio tvenkiniu. Keliaujant taku sutiksite ne tik žavingą gamtos grožį, bet ir žaismingas medines skulptūras, o nuo čia esančio apžvalgos bokšto atsivers žavinga miško panorama.

Baltojo kalno poilsiavietė Širvintų rajone, netoli Kernavės. Tai mažai kuo išsiskirianti vieta, tačiau didžiausias jos privalumas – šalia esantys Baltojo kalno takas, vaizdingas Pajautos slėnis ir Kernavės piliakalniai. Tad rami iškyla ir ant laužo kepti skanėstai bus dar skanesni po ilgo pasivaikščiojimo gryname ore.

Prabangus poilsis vienumoje

Jei savo pabėgimo iš miesto planą rengiate ilgesniam nei kelių valandų laikui, pravers trumpas vienų populiariausių privataus poilsių Lietuvoje vietų sąrašas.

Bene žymiausia iš jų, Kaišiadorių rajone esanti sodybą „Atokampis“. Norint rezervuoti vietą šiame rojaus kampelyje, būtina tai padaryti dar prieš kelis mėnesius iki atvykimo datos, tačiau čia patekus, visiškoje vienumoje galėsite mėgautis karališkais SPA ritualais, privačia prabanga ir fantastišku poilsiu.

Židinys

Šaltinis: atokampis.lt

Tuo tarpu Vilniaus apskrityje, slepiasi modernus, minimalistinio dizaino namelių kompleksas „Doyou place“. Miško apsuptyje bei ežero pašonėje įrengti nameliai vilioja estetišku dizainu, natūralumu ir ramybe. Šiuolaikiškas požiūrius į poilsį bei harmoniją su gamta – pagrindiniai šios vietos privalumai. Na, o apie vaizdą pro originalaus dizaino namelio langą, nėra net ko kalbėti.

Atokampis

Šaltinis: doyouplace.lt

Kiek kitokią prabangos koncepciją gali pasiūlyti Kelmės rajone įrengta kaimo turizmo sodyba „Yurtos“. Neįprasta vieta turi savo charakterį ir kviečia išbandyti nekasdienę patirtį – poilsį jurtoje. Tobulai įsiliejusios į aplink vešančio pušyno ekosistemą, jurtos gali tapti nauju potyriu, o gal net portalu kūrybiškoms mintims bei atradimams.

Jurta

Šaltinis: yurtos.lt

Lietuva turtinga savo nuo miesto pasislėpusiais kampeliais, kurių šiuo metu randasi vis daugiau ir vis įdomesnių. Tai dažnai tampa žaviu atradimu svajojantiems apie pabėgimą nuo streso ir rutinos ar įstrigusiems tarp savo namų sienų. Šis laikas tuo ir žavus, kad negalėdami prasibrauti už šalies ribų, atrandame nepaprasto grožio kampelius jos viduje.

Kelionių IDĖJOS

Meniu