fbpx

KUR KELIAUSIME 2021-AISIAIS?

Šiandien, kai pasaulis visu pajėgumu kovoja su pandemija, daugelis keliones atideda į neapibrėžtą ateitį. Vis dėlto, nors dabar keliauti negalime, galime pradėti planuoti būsimas atostogas.

Europos žemėlapis

Tiesą sakant, jau šiandien pradėdami ruoštis 2021-ųjų kelionėms, padidinsime savo galimybes įsigyti lėktuvo bilietus už patraukliausią kainą ir susirasti gyvenamąją vietą, kurios suma nesudarys didžiausios atostogoms skirto biudžeto dalies.

Taigi, kur keliausime 2021-aisiais? Apsižvelgsime keturias populiariausias atostogų kryptis – tiek Europoje, tiek už jos ribų.

SLOVĖNIJA

Jei reikėtų įvardinti labiausiai pro keliautojų akis prasprūstančias Europos valstybes, Slovėnija laimėtų pirmąją vietą. Nepaisant to, šioje nedidelėje, su Italija besiribojančioje valstybėje, apstu visko, ko trokšta keliaujantieji – gardaus maisto, gamtos grožio ir pramogų.

Jasna Lake in Kranjska Gora, Slovenia

Jasna Lake in Kranjska Gora, Slovėnija

Slovėniją pamėgę keliautojai pabrėžia, kad ši šalis – gurmanų rojus. Ne veltui valstybė paskelbta 2021-ųjų Europos gastronomijos sostine. Negana to, 2020-aisiais šeši Slovėnijos restoranai įvertinti septyniomis Michelin žvaigždutėmis.

Glacier nacionalinis parkas

Glacier nacionalinis parkas

Vis dėlto, patraukliausia Slovėnijos pusė – jos gamta. Valstybė puikiai žinoma dėl vadinamųjų glamping pramogų – kitaip tariant, prašmatnaus stovyklavimo. Vipavos slėnyje įsikūręs plūduriuojantis Piccol Lake Village glampingo viešbutis – kiekvieno keliautojo svajonė.

GRAIKIJA

Jei Slovėnijos į patraukliausių atostogų sąrašus daugelis netraukia, apie Graikiją svajoja ne vienas. Ir ne veltui – valstybė puikiai atpažįstama dėl gilios istorijos ir kultūros, nuostabios virtuvės bei pasilinksminimo vietų.

Akropolis, Graikija

Akropolis, Graikija

Jei artimiausioms atostogoms, rinksitės Graikiją ir aplankyti galėsite tiek vieną salą, tebūnie tai – Santorini. Čia rasite ne tik pasakiškus paplūdimius ar keliautojus žavinčią baltos ir mėlynos spalvos architektūrą, bet ir daugybę klubų bei restoranų.

Santorini, Graikija

Santorini, Graikija

Lankydamiesi Santorini saloje nepraleiskite progos paragauti brantados – keptos menkės filė su česnakiniu padažu – ir išgerti taurės vietinio vyno.

PIETŲ AFRIKA

Lietuviams keliautojams mažiau pažįstama, bet užsienio turistų pastaraisiais metais pamėgta Pietų Afrika turi ką pasiūlyti čia apsilankantiems. Ši valstybė užburia savo įvairiapusiškumu – keliautojai gali pajusti ir intensyvų miesto bruzdesį, ir pasimėgauti laukine gamta Safaryje, ir neskubėdami išgerti taurę ar dvi vietinio vyno.

Keiptaunas, Pietų Afrikos Respublika

Keiptaunas, Pietų Afrikos Respublika

Norintiems paganyti akis į modernią architektūrą, geriausia vykti į Keiptauną ar Johanesburgą. Šiuose miestuose pajusite tikrą didmiesčio dvasią, o taip pat pavakarieniausite vienuose iš geriausių pasaulio restoranų.

Durbanas. Pietų Afrikos Respublika

Durbanas. Pietų Afrikos Respublika

Jei jums artimesnės pramogos gamtoje, keliaukite prie Indijos ir Atlanto vandenynų pakrančių – čia galėsite pasimėgauti kaitavimo sportu. Ir, žinoma, kokia kelionė į Pietų Afriką be safario aplankymo? Nepraleiskite galimybės apsilankyti populiariajame Kriugerio nacionaliniame parke.

MALDYVAI

Maldyvai ne vienerius metus puikuojasi labiausiai trokštamų kelionių krypčių sąrašuose. Vis dėlto, kelionių ekspertai teigia, kad 2021-aisiais kelionių į šią salų valstybę tik daugės.

Adaraan Rannalhi, Maldyvai

Adaraan Rannalhi, Maldyvai

Pagrindinė priežastis ta, kad poilsis Maldyvuose savaime atliepia socialinės distancijos principus. Keliautojai apsistoja virš vandens pastatytuose nameliuose ir laiką leidžia artimųjų draugijoje. Negana to, gyvenamąsias vietas nuomojantys Maldyvų gyventojai privalo atitikti griežtus, po pandemijos paskelbimo įvestus, reikalavimus.

Atvykus atostogų į Maldyvus, privaloma išbandyti nardymą. Maldyvuose vanduo toks skaidrus, kad panirę po juo matysite pasakišką augmeniją ir gyvūniją – rifus, jūros žvaigždes, visomis spalvomis tviskančias žuvis.

Nardymas, Maldyvai

Jei iki šiol nesate nardę, nėra ko nerimauti. Salyne apstu nardymo mokyklų, noriai išnuomosiančių reikalingą techniką.

Taigi, nors šią akimirką kelionės atrodo toliau už mėnulį, galima pradėti kurpti planus naujiesiems metams. Pasidalijome keliomis kelionių kryptimis, kurias išbandę puikiai praleisite laiką ir pripildysite įspūdžių bagažą.

Pradėkite keliones planuoti iš anksto ir ne tik sutaupysite, bet ir praskaidrinsite niūrias ir tamsias dienas būsimų kelionių įspūdžiais.

Kelionių IDĖJOS

Meniu