fbpx

Kai keliauti nėra galimybių: kelionės įmanomos ir internetu

Karantinas, pinigų taupymas, užimtumas – tik kelios priežastys, kodėl keliauti gali būti sudėtinga. Tačiau šiuolaikiniame amžiuje atsiranda alternatyvų, sprendžiančių tokią problemą ir leidžiančių keliauti internetu. Virtualūs turai, kelionių knygų skaitymas, nacionalinių virtuvių ragavimas bei šalių muzikos klausymasis suteikia galimybę pažinti kitų šalių kultūrą nekeliant pavojaus kitiems, nemokant daugybės pinigų ar sutaupant laiko.

Virtualūs turai

Legendomis apipintas Indijos mauzoliejus Tadž Mahalas, didžiausiu ir seniausiu pasaulyje amfiteatru vadinamas Romos Koliziejus, kaip Prancūzijos architektūros pažiba žinomi Versalio rūmai, pietų Anglijos priešistoriniai statiniai Stounhendžas, pasaulio stebuklu laikomos Egipto piramidės, Berlyno senovės istorijos ir meno Pergamo muziejus, Italijai priklausanti Sicilijos sala, stebinanti Švedijos gamta, Havajų ugnikalnių nacionalinis parkas ar net Didžioji kinų siena – tiek ir dar daugiau galima aplankyti virtualių turų metu. Virtualūs turai suteikia galimybę savo akimis pamatyti ir net savo ausimis išgirsti žinomiausius pasaulio kampelius. Kiti turai taip pat turi savo vietų pristatymus ir aprašymus, atstojančius realų girdą ir leidžiančius suprasti vietų autentiškumą bei unikalumą.

Knygos

Knygos apie keliones bei skirtingas pasaulio vietas taip pat gali praplėsti akiratį. Juliaus Berger „Į Sibirą savo noru“, Aistės Masionytės „PORTUGALIJA. Atrasti, mylėti, ilgėtis“, Anželikos ir Rimvydo Laužikų „GRAIKIJA: alyvmedis, vynmedis ir laivas“, Rasos Rožinskienės „Žalio turistai užrašai. Kuba: kelionė per save“, Mariaus Abramavičiaus Neboisia „Azerbaidžanas: klajūno užrašai“, Robertos Pocienės ir Astos Pociuvienės „Labas, Rumunija“, Gabrielės Štaraitės „Į Aziją su meile“ ar Edmundo Statkausko „Pažink Islandiją“… Tokių knygų skaitymas ne tik leidžia smalsuoliams susipažinti su šalių kultūra bei ypatybėmis, tačiau ir lavina vaizduotę, ugdo iškalbą, praturtina žodyną ar gerina koncentraciją. Tokia veikla suteikia galimybę pažinti pasaulį visai kitomis akimis.

Nacionalinės virtuvės

Kiekviename pasaulio kampelyje kulinarinis paveldas yra autentiškas ir suteikia galimybę artimiau pažinti šalies kultūrą, naujus kvapus ir skonius. Tačiau išbandyti skirtingas pasaulio virtuves įmanoma ir namie – tereikia surasti tinkamus receptus. Tokios sriubos kaip ispanų šaltsriubė „Gazpacho“, vokiška „Pichelštainer“, klasikinė prancūzų svogūnų sriuba, patiekalai kaip graikiška vyne troškinta aviena „Sfakiano“, ispaniškas „Gazpacho Manchego“ troškinys, švediški kukuliai „Kottbullar“ ar desertai kaip ispaniški trupinti pyragaičiai „Mantecados“, čekiškas pyragas „Povidla“ tikrai leis paįvairinti savo mitybos racioną ir paragauti ko nors labiau egzotiško.

Šalių muzika

Kitų šalių muzika ne tik supažindina su vietovių instrumentais, įdomybėmis ar nuotaikomis, bet neretai ir priverčia šokti bei puikiai jaustis. Šiuolaikinių technologijų amžiuje egzistuoja galimybė atsisiųsti skirtingų pasaulio vietų grojaraščius bei mėgautis naujais atradimais.

Neužtenka Žemės? Jei Žemės kampeliai atsibodo, NASA siūlo išeitį – „Exoplanet Exploration“ svetainę, kurioje galima aplankyti už Saulės sistemos esančias planetas ir pažvelgti į tokį reginį iš 360° perspektyvos. Internete taip pat gausu vaizdo įrašų, leidžiančių tiesiogiai stebėti besikeičiančias planetų padėtis ar mokančių astrologijos įdomybių.

Nors kai kurie veiksniai gali apsunkinti realią galimybę keliauti, visuomet galima rasti alternatyvų, leidžiančių pažinti mūsų pasaulį. Net ir tokios patirtys praplečia akiratį, suteikia naujų žinių bei emocijų. Tiesa, tokios kelionės vis dėlto vis tiek nusileidžia realioms: tai neleidžia pajausti, susipažinti su vietiniais žmonėmis ir mažiau populiariais valstybių ypatumais.

Kelionių IDĖJOS

Meniu