fbpx

Europos kampeliai, kuriuos privaloma aplankyti žiemą

Nors atostogos daugeliui asocijuojasi su karščiu ir saule, kai kurios Europos vietos daug geriau atrodo būtent žiemą. Kai kurie šalčių spaudžiami kampeliai žavi keliautojus savo magiška atmosfera, žiemos pramogomis bei įspūdingai atrodančiais turistiniais objektais. Negana to, kelionės žiemą dažnai būna daug pigesnės ir leidžia susipažinti su vietine kultūra bei žmonėmis be gausybės kitų turistų aplink.

ROVANIEMI, LAPLANDIJA

Rovaniemi miestelis žinomas kaip išskirtinis miestelis, esantis poliarinio rato susikirtimo taške. Tai sukuria išskirtinį fenomeną – per metus čia būna net apie 60 dienų be visiškos saulės šviesos. Nors oras sausas bei šaltas, yra ramus bei ne itin vėjuotas, aplink visuomet gausu sniego. Sušalus, neverta liūdėti – Laplandija garsėja puikiomis saunomis, o jei seksite prognozes, įmanoma, kad susidursite ir su kitu unikaliu gamtos reiškiniu – kvapą gniaužiančiomis šiaurės pašvaistėmis. Nors šis kampelis traukia turistus savo nuostabia gamta, tai – ne vienintelė priežastis ten vykti. Rovaniemi yra Kalėdų Senelio, suomiškai žinomo kaip Joulupuki, gyvenamoji vieta, kurioje galima aplankyti dirbtuves, paštą ar net nusifotografuoti su pačiu Seneliu.

BRIUGĖ, BELGIJA

Vienu geriausiai nuo viduramžių išsilaikiusių Europos kampelių vadinama Briugė stebina keliautojus savo akmenimis grįstomis gatvelėmis, mažais nameliais, gardžiu belgišku šokoladu, kokybišku alumi bei įdomiais turistiniais objektais. Belgijoje esantis miestelis, kurio grožis dar labiau atsiskleidžia būtent žiemą, užima vos 138 kvadratinių kilometrų ploto, tad visur galima keliauti pėsčiomis. Patys belgai paprastai siūlo aplankyti tokias vietas kaip Šv. Kraujo bazilika, miesto rotušė, Turgaus aikštė, alaus darykla, Bonifacijaus tiltas ar šokolado muziejus.

ABISKO, ŠVEDIJA

Šiauriausiu Europos miesteliu, galimu pasiekti traukiniu, vadinamas Abisko, pasižymi net keliais gamtos fenomenais. Jei į šią vietą planuojate vykti gruodį ar sausį, svarbu žinoti, kad teks susidurti su poliarine naktimi. Tačiau būtent tamsa leidžia turistus bei vietinius žavėtis nuostabia šiaurės pašvaiste. Abisko yra itin žinomas dėl Abisko nacionalinio parko, kuris buvo įkurtas norint išsaugoti skandinaviškos gamtos dalelę ir tyrinėti ją moksliniais tikslais. Jei atsibosta tokios veiklos kaip vaikščiojimas, lygumų slidinėjimas, šunų kinkinių sportas, visuomet galima aplankyti netoliese esantį ir kasmet atnaujinamą „Ledo viešbutį“, kuriame viskas – nuo stogo iki baldų – yra iš ledo ir pritraukia daug užsieniečių dėmesio.

VENECIJA, ITALIJA

Nors Venecijoje vasarą kartais gali nebūti net kur ir kojos padėti, šaltuoju metų laiku itališkasis miestas yra daug ramesnis ir atsiskleidžia magišku grožiu. Viename romantiškiausių pasaulio kampelių vadinamoje vietoje gausu lankomų objektų – San Giorgio Maggiore sala, „Scala Contarini del Bovolo“ rūmai ar „Gesuiti“ bažnyčia. Taip pat gausu veiklų, pavyzdžiui, klasikinis pasiplaukiojimas senovine gondola ar tikros itališkos virtuvės degustavimas vienoje iš siaurų miesto gatvelių. Negana to, žiemos metu vyksta Venecijos karnavalas, pritraukiantis gausybę dėmesio iš visų Europos keliautojų.

EDINBURGAS, ŠKOTIJA

Nuostabaus grožio sodai, išskirtinė architektūra su vingiuotomis gatvelėmis, iš lūpų į lūpas sklindančios legendos bei ugninga škotiška dvasia traukia turistus ne tik vasaros, bet ir žiemos sezonu. Pasivaikščiojimas Princesės gatvėje, Edinburgo pilies pamatymas, viskio degustavimas tikrame škotiškame bare, Karališko muziejaus aplankymas ar įkopimas į ugnikalnio viršūnę – tik kelios veiklos, kurias galima atlikti Škotijos mieste. Per Naujųjų metų laikotarpį taip pat vyksta Hogmanay festivalis, kurio metu galite stebėtis gatvėse šokančiais škotais, koncertais bei fejeverkais.

Žiema taip pat gali būti nuostabus laikas keliauti, patirti bei pažinti skirtingas kultūras. Spaudžiantis šaltukas ir sniegas gali sukurti išskirtinę atmosferą bei suteikti galimybę pamatyti šalį visai kitomis akimis.

Kelionių IDĖJOS

Meniu