fbpx

Keliauti saugiai bus patogiau: pradedamos teikti COVID-19 testavimo paslaugos greta Vilniaus oro uosto

Nuo kovo 1 dienos keliaujantys per Vilniaus oro uostą gali patogiau atlikti COVID-19 testą ir gauti reikalingą pažymą čia pat vietoje – mokamas testavimo paslaugas greta didžiausių šalies oro vartų pradėjo teikti laboratorinių tyrimų bendrovė „Rezus.lt“. Planuojama, kad jau balandį paslaugos bus pradėtos teikti taip pat ir prie Kauno bei Palangos oro uostų.

Testavimo vagonėliai VNO

@ Martynas Jaugelavičius

Visiems keleiviams, kurie nori atlikti testą šalia oro uosto – rekomenduojama dar prieš atvykstant arba išvykstant lėktuvu atlikti registraciją svetainėje www.rezus.lt arba nurodytu telefonu, būti prie testavimo punkto likus bent jau 5 minutėms iki paskirto vizito laiko ir paruošti asmens dokumentą.  Mokamas testavimas bus atliekamas laikinuose statiniuose, kurie įrengti gerai matomose vietose, greta oro uostų keleivių terminalų. Testą atlikti galės tiek išvykstantys, tiek atvykstantys per oro uostą keleiviai.

„Esame laikotarpyje, kai visame pasaulyje kuriamos naujos procedūros ir reikalavimai keleivinei aviacijai, o vienas pagrindinių, kuris, mūsų vertinimu, liks ilgesniam laikui yra galimybė patogiai ir greitai gauti COVID-19 testą, kuris leidžia keliauti saugiai. Mes kaip organizacija turime aiškų planą ir dedame daug pastangų, kad mūsų valdomi oro uostai prisitaikytų prie naujos realybės poreikių, būtų patogesni keleiviams ir būtų pasiruošę spartesniam aviacijos srautų atsigavimui“, – teigia Lietuvos oro uostų Operacijų ir infrastruktūros departamento vadovas Dainius Čiuplys.

Teigiama, kad taikant papildomų dokumentų ir sveikatos pažymų patikros tvarkas, procesai oro uostuose gali trukti ilgau nei prieš pandemiją: įprastai taikyta rekomendacija keleiviams prieš išvykimo skrydį į oro uostą atvyti bent dvi valandas anksčiau – dabar yra kaip niekada aktuali. Keleiviai taip pat prašomi įsivertinti laiko testui atlikti bei rezultatui gauti poreikį ir atitinkamai pridėti planuojamą tyrimo trukmę prie įprastų rekomendacijų dėl atvykimo laiko.

Greta Vilniaus oro uosto yra teikiamos pagrindinių tipų testavimo paslaugos, tačiau vis daugiau šalių pripažįstant greituosius antigenų testus kaip greitą ir patikimą įrodymą – būtent šis testų tipas sulaukia daugiausia dėmesio keleivių tarpe ir paklausa jam yra didelė.

Testavimas VNO

@ Martynas Jaugelavičius

„Mums kaip medicininių tyrimų bendrovei žingsnis į oro uostus yra nemažas iššūkis dėl to, kad tai yra pirmą kartą vykdomas tokio tipo projektas. Vis dėlto jau turime patirties bendradarbiaujant ir teikiant paslaugas keleiviams, kurie planuoja keliones lėktuvais ir nori operatyviai gauti reikiamą testą, todėl esame įsitikinę, kad tinkamai papildysime naują kelionės procesą oro uostuose“, – sako „Rezus.lt“ direktorė, diagnostikos ir gydymo įstaigų asociacijos prezidentė Daiva Kazlauskienė.

Lietuvos oro uostai primena, kad planuojant kelionę lėktuvų į kitą šalį – reikia pasidomėti naujausiais tos šalies reikalavimais atvykstantiems, o reikalingų dokumentų kontrolė atliekama dar Lietuvoje.

Keleiviai raginami patikrinti oficialių kitos šalies institucijų informacijos šaltinius, jei yra poreikis – pasikalbėti su oro bendrovės, iš kurios pirktas bilietas, atstovais. Lietuvos oro uostai taip pat yra parengę ir nuolat atnaujiną bendrą informacinį polapį keliautojams apie esamas bei planuojamas kryptis, taip pat apie galiojančius reikalavimus su nuorodomis į šaltinius: https://www.vno.lt/kryptys-is-lietuvos-oro-uostu

Testavimas VNO nuoroda

@ Martynas Jaugelavičius

Teikiamų COVID-19 testavimo paslaugų kainos (gali keistis): 

  • COVID-19 antigenų testas (per 20 min.) 43 Eur
  • COVID-19 antigenų testas (per 2 val.) 33 Eur.
  • COVID-19 PGR testas (per 24-36 val.) 90 Eur
  • COVID-19 PGR testas (per 1,5-3 val.) 140 Eur

Į paslaugos kainą įskaičiuota: testo paėmimas, ištyrimas ir sertifikato išrašymas.

Kelionių IDĖJOS

Meniu